Rejestracja na egzamin wstępny na architekturę w Warszawie.

Rejestracja na egzamin wstępny na architekturę w Warszawie.

Rejestracja na Politechnikę Warszawską – egzamin z architektury

W tym roku zapisy na Politechnikę Warszawską na kierunek Architektura rozpoczynały się 6 maja (dotyczy studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych). Koniec zapisów i ostateczny termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej w 2019 roku to 27 maja. Opłata za egzamin, którą trzeba uregulować wynosi 150 zł. Pieniądze należy wpłacić do ostatniego dnia zapisów.

Egzamin z predyspozycji do zawodu architekta w Warszawie.

Egzamin z predyspozycji w poprzednich latach dzielił się na trzy zadania. Dwa pierwsze to rysunek z wyobraźni i geometria. Ostatni etap, trzeci, został w tym roku usunięty i egzamin będzie bez etapu modelowania. Na każdy z etapów dostaje się 1h 30 min. Pomiędzy jednym egzaminem a drugim jest 30 minut przerwy.

Sprawdzian z predyspozycji odbywa się zazwyczaj w pierwszej połowie czerwca (8 czerwca w 2019 roku). Wyniki podawane są około 3 dni po egzaminie (11 czerwca w 2019 roku). Na odwołanie się od wyniku ma się 14 dni od wydanej decyzji.

Co należy zrobić, aby się zapisać? Proces rejestracji na Politechnikę Warszawską wbrew pozorom jest bardzo prosty. Najtrudniejszym etapem tego procesu jest znalezienie strony, na której się rejestrujemy. Na szczęście już ją tutaj podajemy:

Jak zapisać się na egzamin wstępny na architekturę w Warszawie krok po kroku:

1. Wejść na stronę:


Wybrać opcję „zapisy na studia”.

2. Zostajemy przekierowani na stronę:

https://rekrutacja.pw.edu.pl

Wybieramy opcję „rejestracja na wszystkie programy studiów w języku polskim i angielskim”

3. Przechodzimy na portal kandydata.

Wybieramy poziom, formę oraz kierunek studiów: „Studia I stopnia”. Po zakończonej rejestracji będzie można się zalogować i sprawdzić czy płatność za egzamin została zaksięgowana. Wklejasz swoje zdjęcie oraz możesz odebrać kartę wstępu na egzamin. Można tam również sprawdzić wyniki egzaminu z predyspozycji parę dni po nim. Potrzebny numer kandydata do zalogowania na portalu otrzymamy po zakończeniu rejestracji.

4. Wybieramy opcję „stacjonarne i niestacjonarne”.

Następnie „Rejestracje wspólną na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia na Wydziale Architektury”.

5. Po zarejestrowaniu.

Musimy zaakceptować zasady rekrutacji oraz wypełnić podstawowe dane osobowe. Proszeni jesteśmy również o podanie „Nr matury”, ale nie martwcie się. Możecie zostawić to pole wolne. Dopiero, gdy otrzymacie wyniki z matur, możecie uzupełnić dane w formularzu i dopełnić go w 100%. Nie jest to wymagane przed egzaminem z predyspozycji ze względu na to, że zwyczajnie nie masz jeszcze takich danych.

Warto, byś z uwagą przeczytać „Regulamin porządkowy egzaminu wstępnego” ze względu na to, że podane są tam dokładne godziny trwania egzaminu oraz miejsce, w którym należy się pojawić. Znajdziemy tam również informacje o rzeczach, które obowiązkowo trzeba ze sobą mieć (dowód osobisty lub paszport oraz karta wstępu na egzamin) oraz regulamin dotyczący przeprowadzania samego egzaminu, czy informacje dodatkowe na temat odwołania od decyzji. W regulaminie znajduje się również odnośnik, gdzie należy się zgłosić, z kim skontaktować, jeśli kandydat na czas trwania egzaminu chciałby ubiegać się o miejsce w domu akademickim (za dodatkową opłatą).

6. Wybieramy kierunek studiów.

Wybierz kierunek i po przejściu „dalej” proszeni jesteśmy o utworzenie hasła do rejestracji w systemie. Następnie otrzymujemy numer kandydata ważny w bieżącej akcji rekrutacyjnej. Bez numeru nie zalogujemy się w systemie, więc ważne jest, żeby go zapamiętać! Logujemy się w miejscu:

7. Przechodzimy na nasze konto.

Pod Stanem Rekrutacji jest informacja czy opłata jest zaksięgowana oraz jesteś poproszony o wklejenie zdjęcia przed upływem terminu zapisów. Wymagania odnośnie zdjęcia opisane są w komunikacie, który wyświetli się zaraz po zalogowaniu. Pojawia się wtedy także miejsce na wstawienie zdjęcia. Musi być to zdjęcie jak do dowodu oraz w pliku jpg. Na konto zostaje również (po zaksięgowaniu opłaty) wysłana karta wstępu, o której należy obowiązkowo pamiętać przy wybieraniu się na egzamin. Bez niej nie zostaniemy wpuszczeni. Dane do przelewu można znaleźć pod Komunikatami od Uczelni.

Gotowe! Teraz wystarczy tylko zjawić się na egzaminie i dać z siebie 100% 🙂

Przy okazji poczytaj o:

Egzamin wstępny na architekturę w Warszawie 2019!
Jak się dostać na architekturę w Warszawie?
Szkicownik na spirali A5 lub A4!

1 comment

Comments are closed.