TOP 10 polskich designerów - Instagram

Top 10 polskich designerów na Instagramie

Polscy projektanci, których warto śledzić na Instagramie

Ten kto myśli, że owocem żywota polskiego wzornictwa jest jedynie meblościanka, jest w wielkim błędzie. Estetyka późnego Gierka ma się do polskiego wzornictwa jak IKEA do skandynawskiego designu. Poniżej możecie znaleźć dowód na to, że polscy projektanci nie tylko mają niesamowite wyczucie smaku. Również uwielbiają wprowadzać lub wręcz sami wypracowują nowe technologie, które pomagają im tworzyć piękne i użyteczne przedmioty,  zmieniające twarz przemysłu.

polskie projekty Zieta Prozessdesign

1. Zieta Prozessdesign

Zieta Prozessdesign to firma założona przez Oskara Ziętę. Jest on twórcą jednej z najnowocześniejszych technologii obróbki stali, która sprawia, że przedmioty jego projektu, wycięte z dwuwarstwowej płaskiej blachy, można sobie samemu „nadmuchać” w domu.

UAU Projekt polski design

2. UAU Project

UAU Project został założony przez Justynę Fałdzińską i Miłosza Dąbrowskiego, absolwentów wydziału Wzornictwa Przemysłowego na warszawskiej ASP. Firma projektuje przedmioty, które można wydrukować w drukarce 3D. Dużą uwagę przykładają do tego, aby ich produkty były biodegradowalne i przyjazne środowisku.

Polscy projektanci PUFF-BUFF

3. PUFF-BUFF

Polska marka projektująca oświetlenie, założona przez Annę Siedlecką i Radka Achramowicza. Wszystkie lampy tej marki są ręcznie produkowane w warszawskim atelier.

Paweł Grobelny projektant

4. Paweł Grobelny

Paweł Grobelny to polski projektant i kurator wystaw. Studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu.  Jest autorem mebli miejskich między innymi w Szanghaju, w Brukseli oraz w Paryżu.

Yon Yonson studio projektowe design

5. Yon Yonson Studio

Yon Yonson to studio założone przez Mateusza Warzechę, architekta i projektanta ze Szczecina. Zanim Mateusz założył studio, projektował między innymi dla IKEI, Simensa, google.de czy niemieckiego T-Mobile. Projektant mówi, że jego mottem są słowa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego: „piękno powstaje nie wtedy, gdy można jeszcze coś dodać, lecz wtedy, gdy nie można już nic odjąć”.

Grynasz Studio polskie studio projektowe

6. Grynasz studio

Grynasz studio zostało założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza. Ona jest absolwentką wzornictwa przemysłowego warszawskiej ASP, on studiował na wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Teraz, razem z Małgorzatą Ćwiek jako grafikiem, projektują meble i przedmioty użytku codziennego. W 2017 roku ich dwa projekty zostały uhonorowane nagrodą Must Have na Łódź Design Festival.

7. Beza projekt

Studio Beza Projekt zostało Annę Łoskiewicz-Zakrzewską i Zofię Strumiłło-Sukiennik. W 2013 roku studio zostało uhonorowane nagrodą magazynu Design Alive, a także Make me! i Must Have na Łódź Design Festival.

Tabanda top instagram projektanci

8. Tabanda 

Tabanda to gdańskie studio zajmujące się projektowaniem mebli. Ich krzesła, wyglądające jak pogięta kartka, są już praktycznie meblami kultowymi.

Instagram Polscy Projektanci

9. Oakie studio

Oakie jest warszawskim studiem zajmującym się produkowaniem mebli i dodatków z naturalnego drewna. W swoich projektach zwracają się ku klasycznej formie i inspirują się wzornictwem z lat 50 i 60.

Studio Rygalik projekowanie instagram

10. Studio Rygalik

Studio założone przez Tomka Rygalika, projektanta, wykładowcę i doktora sztuki. Tomasz studiował architekturę na Łódzkiej Politechnice i wzornictwo w Pratt Institute w Nowym Jorku. Studia magisterskie kończył na Royal College of Art w Londynie. Studio Rygalik prowadzi wraz z Gosią Rygalik, absolwentką wydziału Wzornictwa na warszawskiej ASP, która karierę projektową zaczynała w Kopenhadze.BONUS:

Projekt B25

Produkują przedmioty z betonu architektonicznego. Zegarki, lampki, doniczki. Wszystko proste, minimalistyczne i bądź co bądź oryginalne. Nie mogliśmy umieścić Projektu B25 w topie, ponieważ niestety nie mają konta na Instagramie. A szkoda. Obserwowalibyśmy. 😉

Designzoo.pl

najlepsze konta na Instagramie o designie
Użytkownik na instagramie designoo.pl

A także:

Targi Designu WZORY, polishdesigners.pl, PLN DesignDesign Hunter

To już wszyscy! A waszym zdaniem, jacy inni polscy projektanci są warci uwagi? Śmiało piszcie w komentarzach.

Cieszymy się, że interesujesz się polskim wzornictwem. Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej, powinieneś przeczytać te artykuły:

 10 polskich ilustratorów, których warto obserwować na Instagramie

Jak dostać się na wzornictwo na gdańskiej ASP

Na granicy między rzeźbą i dizajnem, czyli RZIZAJN

SaveSave

SaveSaveSaveSaveSaveSave