Nauczyć się rysować? 8 powodów

Nauka rysunku – relaksująca, kreatywna, hobbystyczna, lukratywna- kilka powodów by  rozpocząć swoją przygodę z rysowaniem!

Podajemy 8 powodów by uczyć się rysować, dużo i ładnie! Nie by Ciebie nakłonić do zmiany zainteresowań czy pracy, tylko czysto obiektywnie podajemy, rozsądne przykłady po co umiejętność rysowania, twórczego tworzenia!

1. Dla relaksu – umiejętność rysowania, posiadanie podstaw rysunku pozwala tworzyć szybko, luźno szkice, ilustracje, które naprawdę odprężają.

Rysowanie musi być łatwe i dobre, tylko wtedy nas to odpręża. Jak do tego dodamy to co w nas siedzi, by wylać trochę gniewu czy radości na papier – relaks gwarantowany. Dobrze jest trochę opanować podstawy rysunku, by szło to szybciej, lepiej, w końcu nic tak nie wkurza jak rzeczy, które nam nie wychodzą 😛

25 lekcji rysowani – Kurs rysunku online

2. Żeby się chwalić! Zdobyć uznanie.

To nie jest do końca pozytywne, ale myślę, że od tego sporo osób zaczyna rysować. Chcą być w czymś dobrzy, chcą się czymkolwiek pochwalić, zostać zauważeni.

3. Studia – aby dostać się na kierunek na ASP czy architekturę

Jeśli ktoś nie ma innych pobudek podanych w tym artykule to jednym z najbardziej konkretnych powodów jest egzamin na studia. ASP czy architektura na politechnice wymagają umiejętności stosowania perspektywy, waloru i wyczucia proporcji. Bez ołówka w dłoni min. 6 miesięcy będzie „cienszko” dostać się na swój wymarzony kierunek.

4. Otworzyć się na inny sposób myślenia, rozbudowania wyobraźni.

Wielu mówi, że nie sam cel jest ważny, a droga. Tutaj podobnie, warsztat, który chcemy osiągnąć wymaga dyscypliny, pracy, która wchodzi w krew. Zaczynamy myśleć inaczej. Rozwiązywanie problemów kompozycji ma wiele wspólnego z rozwiązywaniem zadań w pracy lub z zarządzaniem projektami. Wyobraźnia, kreatywny workflow i dyscyplina są umiejętnościami, które przydadzą nam się na prawie każdym stanowisku.

5. Dla dzieci – by poduczyć ich rysować, porysować dla nich.

Prozaiczny powód, ale uwielbiam swojemu synowi rysować „petardyczny” pociąg czy autobus. Kiedy miał 4 lata, wytłumaczyłem jemu perspektywę dwuzbiegową i…powoli zaczyna ją łapać. Sam powód, by pomóc rozwijać się dzieciom, pokazać im jeszcze coś więcej niż zwykłego patyczaka na kartce i spędzić kreatywnie czas!

6. Nauka rysunku dla spełnienia się.

Spełnić najwyższy poziom piramidy Maslowa, zaspokoić swoje potrzeby samodoskonalenia się. Dojść do czegoś, być dumnym z samego siebie. Nie wiem jak wy, ale uczucie zrobienia czegoś dobrego, jest świetne.

7. Nauka rysowania jako wpajanie samodyscypliny.

Częściowo wspomniane w punkcie 5, ale to osobny ważny powód – nauczyć się pracować, ze sobą, z hobby, z pracą i projektem. Za wielu kończy za szybko to, co zaczęli, bo im się nie chciało, bo nie wyszło. Dyscyplina, zawziętość – to klucz do nauki rysunku, warsztatu. Przekłada się potem na wszystko inne. Na podejście do czegokolwiek innego również.

8. Nauka rysowania – dla kasy!

Przyziemny aspekt pracy z rysunkiem. Zostać koncept artystą, ilustratorem czy projektantem i architektem. Założyć firmę i tworzyć domy, gry, przestrzenie czy postaci np. do Call of Duty II! Zarabiać robiąc to co się kocha!

 
Przy okazji poczytaj też:

Która uczelnia do studiowania architektury najlepsza? Ranking architektury w Polsce!

Egzaminy wstępne na architekturę do pobrania.

Jak zacząć naukę rysowania?