Kurs Digital Painting: lekcja 7

Darmowy kurs digital painting – KDP

Darmowy kurs digital painting online – KDP

Kurs digital painting : Przez 8 tygodni, od początku lutego 2019, będziemy publikować 8 tematów, teorii i zadań, które pomogą wam zacząć malować na komputerze i wytłumaczą podstawy digital paintingu. Wszystko, aby po rysunku zacząć coś nowego, przeskoczyć na inne medium tworzenia. Komputer jest wdzięcznym sprzętem do pracy, z uwagi na szybkość pracy i otrzymywania efektów. Natomiast na pewno, nie robi nic za nas. Komputer nie maluje sam i nie zwalnia z warsztatu, jak to niektórzy głoszą.

Digital painting jest aktualnie jedną z szybciej rozwijających się gałęzi branży kreatywnej. Warto, więc w to wejść, stąd publikujemy nasz kurs digital paintingu.

Jeśli natomiast trafiłeś tutaj, bo zaczynasz malować na komputerze, a ołówek leży i się kurzy, proponuję zacząć od części kursu rysunku online KRO, będzie łatwiej. Z ołówkiem szybciej się oswoisz i jest to pierwsza forma tworzenia, potem dopiero digital.

Wpadaj do grupy na facebooku, gdzie zaczniemy publikować dodatkowe tipy odnośnie nauki rysunku!

Dodaję się do grupy

Darmowy kurs digital painting – KDP

W KDP nie znajdziecie nic typu – 10 hintów jak szybko namalować góry czy tło. Nie znajdziesz tu opisu jak namalować idealny portret czy ustawić brush by samo się malowało. Kurs digital paintingu jak i kurs rysunku na Kresl ma za zadanie pokazać drogę uczenia się. Tak, by każdy mógł sam później się studiować dane tematy i lepiej malować na komputerze. Prosto mówiąc – warsztat. Nam zależy tylko na nim i przekazywaniu podejścia do malowania i rysowania. Podstawy dają możliwość tworzenia tego co ma się w głowie i pokazywaniu tego. Bez tych dwóch rzeczy: warsztatu i podstaw nie zrobisz nic, ani na skróty, ani z komputerem, a już na pewno pracy Ci to nie da.

Od ogółu do szczegółu…

Kurs digital painting  zaczniemy od ustawienia Photoshopa (bo i tak skończysz na nim, a nie Sai, Kricie czy Gimpie, ja zaczynałem od 3 innych programów, a siedzę teraz w PS). Potem przejdziemy do podstaw malowania i korzystania z brushy. Wszystko przy okazji robienia studium tekstur w digital paintingu.


Darmowy kurs digital painting – harmonogram

1. KDP 01 – Obsługa Photoshopa

1 marca 2019 – Opisujemy jak ustawić Photoshopa do malarstwa komputerowego i jaki tablet kupić sobie jako pierwszy.

2. KDP 02 – Malowanie na komputerze

8 marca 2019 – W rysowaniu/malowaniu istotne jest kilka podstawowych pojęć: Kształt, Forma, Światło i Walor. Tłumaczymy od strony digital paintingu jak zacząć malować i na czym się skupić.

3. KDP 03 – Kolory

15 marca 2019 – Jak działają kolory i jak z nich korzystać. Opisujemy korzystanie z kolorów i jego zestawów, tak by praca wygląda lepiej i jak unikać częstych błędów w digital paintingu. Jeśli Twoja praca/kolor wygląda jak „błoto” to lekcja digitalu dla Ciebie 🙂

4. KDP 04 – Tekstury

22 marca 2019 – Częstym błędem wśród początkujących jest malowanie wszystkiego „tak samo” – nie ma różnicy czy malują włosy, piasek, kamienie albo ziemniaka – wszystko jest identyczne. Tłumaczymy jak korzystać z brushy i jak tworzyć, uczyć się tekstur.

5. KDP 05 – Thumbnails

29 marca 2019 – „Enviro” to bardzo ważna część concept artu – na niej opiera się budowanie całego świata i poszczególnych lokacji w grach i filmach. Z pewnością widziałeś/aś już super prace tego typu Darka Zabrockiego i Wojtka Fusa i zastanawiasz się, jak powstają takie digitalowe rzeczy. Rysowanie widoczków zaczynamy zawsze od thumbnails, czyli miniaturek.

6. KDP 06 – Photobashing

5 kwietnia 2019 – Photobashing to technika używana powszechnie wśród matte painterów, którzy tworzą scenki będące konceptem budującym świat gry czy filmów.

7. KDP 07 – Malowanie twarzy krok po kroku

12 kwietnia 2019 – Malowanie ludzkiej twarzy to nie lada problem i jedna z podstawowych rzeczy uczonych na kursach rysunku. W digitalu musimy posiadać i tak podstawy z rysunku klasycznego, więc trzeba pomachać po prostu trochę ołówkiem w szkicowniku

8. KDP 08 – Malowanie postaci krok po kroku

19 kwietnia 2019 – Z pomocą przyjdzie tu książka Andrewa Loomisa. Najważniejsze, aby rysować z ramienia, a nie z nadgarstka – nie dłub malutkim brushem, nie rysuj najpierw nogi, potem ręki, głowy itp. – zacznij od razu szybkimi, dużymi gestami i od razu twórz całą postać – detalem zajmij się później! Najlepiej zawsze zaczynać od „linii gestu”


Kurs digital paintingu zakończy się w  majówkę, drugie urodziny Kresl. Pamiętam jak siedziałem na wsi i pisałem pierwsze 10 artykułów bloga, niepewny tego czy to warto publikować. Jeszcze nie było wtedy pomysłu na KRO.

Zaraz po tym kursie, zaczniemy wystawiać kurs malarstwa tradycyjnego w 10 lekcjach krok po kroku malowania akrylem!

Przy okazji przyda Ci się do kursu digital paintingu: