Jak narysować drzewo – krok po kroku, cz.1 ?

Kurs rysunku online od podstaw! 

Jak narysować drzewo!

Lekcja rysunku II z rysowania drzew do przeczytania i porysowania tutaj.

Drzewa, nie są takie trudne do rysowania jakby to się mogło wydawać, kwestia studium, obserwacji i uproszczenia. Postaram się poniżej pokazać w etapach, różne rodzaje choinek (z uwagi na klimat grudniowy i Święta).  Jak rysować proste drzewa, choinkę krok po kroku.

Przedstawię parę rzeczy, które można zaobserwować w roślinności, przy rysowaniu drzewa:
  • bryła drzewa
  • kształt korony, pnia
  • jak kreska pokazuje różne rodzaje liści
  • szybkie, uproszczone rysowanie drzew w oddali

Jako, że to pierwszy wpis: chciałbym pokazać, że każdy może nauczyć się rysować ogarniając podstawowe rzeczy, ćwiczenia, prowadzenie szkicownika. Dodatkowo przedstawię jak dostać się na studia związane z branżą kreatywną (ASP, PJATK, architektura) czy samo to, gdzie jest wykorzystywany rysunek i kiedy on pomaga.

Jak wiadomo – studia pracy nie dają, ale już rysunek może być dobrym atutem do jej złapania. 😊

Zrozumieć drzewo – rysunek.
 
Bryła w rysunku drzewa
Nie powinieneś mylić uproszczonego rysunku drzewa z czymś finalnym. Zacznij od zarysowania bryły, aby wiedzieć, jak powinieneś dalej rysować gałęzie, liście. Podobne rysowanie od ogółu do szczegółu będzie konieczne, gdy będziesz rysować pnie i konary.
Rysowanie drzewa krok po kroku – prosta choinka
Choinka ma igły, kreska powinna być podobna: ostra, kanciasta, słowem: iglasta. Ręka powinna być trochę nerwowo szarpana, czasem możesz również odrywać rękę od kartki by osiągnąć taki efekt. Tutaj możesz przeczytać, jak ćwiczyć rękę, żeby rysować proste kreski.
Poniżej macie 3 różne sposoby na narysowanie choinki; „linearką”, złożona i walorowa (dobra do tła, w oddali)
Po narysowaniu prostej choinki, możemy zabrać się teraz za ładniejszą 😀  Wchodzimy w szraf, walor, aby wydobyć gałęzie i dokładniej zarysować bryłę naszych choinek.

Magia się dzieje, gdy rysujemy nasze obiekty w otoczeniu. Najlepiej wyrysowana choinka lub drzewo powinno znaleźć się blisko nas, inne, im dalej znajdują się, tym bardziej szkicowo je rysujemy. Ostatnie plany drzew rysujemy samym obrysem. Mają one imitować ilość drzew. Nie będziemy przecież rysować każdego drzewa z osobna, ztyralibyśmy rękę. 😊

Wyobraźnia odbiorcy dopowie resztę na podstawie pierwszego drzewka.

Przykłady drzew i choinek.
Bonus: trochę ładniejsze przykłady z naszej pracowni 🙂
Daj nam znać, czy ten wpis pomógł Ci w czymś i czy chciałbyś więcej opisów!
  

 

Autor: Mateusz

SaveSave

SaveSave