jak rysować choinki - jak narysować drzewo krok po kroku

Jak narysować drzewo – krok po kroku.

 

Kurs rysunku online od podstaw! 

Jak narysować drzewo!

Lekcja rysunku II z rysowania drzew – do przeczytania i porysowania tutaj.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak narysować drzewo (albo już się poddałeś, bo twoje drzewa wyglądają jak słupy z chmurką na górze), to dobrze trafiłeś. Drzewa wcale nie są takie trudne do narysowania, jakby to się mogło wydawać. To kwestia zrobienia studium, obserwacji i uproszczenia. Postaram się poniżej pokazać w etapach różne rodzaje choinek (z uwagi na klimat grudniowy i Święta) – czyli jak narysować proste drzewa (choinkę) krok po kroku.

Przedstawię parę rzeczy, które można zaobserwować w roślinności w kwestii rysowania drzewa:
  • bryła drzewa
  • kształt korony, pnia, rozgałęzienia
  • jak kreska pokazuje różne rodzaje liści
  • szybkie, uproszczone rysowanie drzew w oddali

Z racji tego, że jest to pierwszy wpis: chciałbym pokazać, że każdy może nauczyć się rysować, ogarniając podstawowe rzeczy, ćwiczenia, prowadzenie szkicownika. Dodatkowo przedstawię, jak dostać się na studia związane z branżą kreatywną (ASP, PJATK, architektura) czy samo to, gdzie jest wykorzystywany rysunek i kiedy nam pomaga. Możecie się także spodziewać rozmów z artystami oraz kolejny tutoriali.

Jak wiadomo – studia pracy nie dają, ale już rysunek może być dobrym atutem do jej złapania. 😊

Zrozumieć drzewo – rysunek.
 
Bryła w rysunku drzewa
Nie powinieneś mylić uproszczonego rysunku drzewa z czymś finalnym. Zacznij od zarysowania bryły, aby wiedzieć, jak powinieneś dalej rysować gałęzie i liście. Podobne rysowanie „od ogółu do szczegółu” będzie potrzebne, gdy będziesz rysować pnie i konary.
Rysowanie drzewa krok po kroku – prosta choinka
 
Choinka ma igły, więc nasza kreska musi to naśladować. Powinna być ostra, kanciasta, słowem: iglasta. Ręka powinna być trochę nerwowo szarpana. Czasem możesz również odrywać rękę od kartki, by osiągnąć taki efekt. Tutaj możesz przeczytać, jak ćwiczyć rękę, żeby rysować proste kreski.
 
Poniżej macie 3 różne sposoby na narysowanie choinki: „linearką”, złożona i walorowa (dobra do tła, w oddali)
 
 
Po narysowaniu prostej choinki możemy zabrać się za narysowanie ładniejszej 😀  Wchodzimy w szraf, walor, aby wydobyć gałęzie i dokładniej zarysować bryłę naszych choinek.
 

 

Magia się dzieje, gdy rysujemy nasze obiekty w otoczeniu. Najlepiej wyrysowana choinka lub drzewo powinno znaleźć się blisko nas, a inne, im dalej się znajdują, tym bardziej szkicowo powinniśmy je rysować. Ostatnie plany drzew rysujemy samym obrysem. Mają one imitować ilość drzew. Nie będziemy przecież rysować każdego drzewa z osobna, styralibyśmy rękę. 😊

 
 

Wyobraźnia odbiorcy dopowie resztę na podstawie pierwszego drzewka.

 
Przykłady drzew i choinek.
 
 
Bonus: trochę ładniejsze przykłady z naszej pracowni 🙂
 
 
Daj nam znać czy ten wpis w czymś ci pomógł. Jeśli chciałbyś więcej opisów lub masz pomysł na konkretny temat, który moglibyśmy omówić, śmiało pisz do nas!  Jesteśmy otwarci na propozycje.
 

SaveSave

SaveSave