lekcja rysunku tutorial

KRO-012 kurs rysunku online: Zadanie, sześciany i 4 stany skupienia.

Po 11 lekcjach rysunku na Kresl, pora na zadanie kreatywne! Szykuj się na mindf**k!

Zaprojektuj cztery sześciany o dowolnej kubaturze, które spełnią funkcję wypoczynkową na kampusie studenckim. Przy czym każdy sześcian ma swoją formą, budową i wyglądem nawiązywać do jednego ze stanów skupienia: cieczy, gazu, ciała stałego oraz plazmy.

Good luck! 😀

 Przed rozpoczęciem tego zadania, powtórz sobie informacje dotyczące:

Pierwsze, co pewnie myślisz, to: CO TO JEST PLAZMA? Ano google pomoże, tylko pamiętaj masz zaprojektować bryłę o funkcji wypoczynkowej, a nie plazmę czy ciecz.

Najpierw przeanalizuj temat, spisz skojarzenia i charakterystykę danego stanu skupienia. Mi pomaga spisanie przymiotników odnoszących się do danego stanu, a potem zastosowanie tych samych przymiotników przy rysowaniu brył. Robi się jaśniej, prawda?

To nauka korzystania z referencji, wspomagania swojej wyobraźni.

Mapa myśli

Szkice

 

Gaz – bezbarwny, lekki, pusty, przestrzeń

 

Dopracowanie pomysłu

Widzisz, pracując krok po kroku, wszystko nabiera większego sensu. Tak też jest w pracy z klientami. Końcowy efekt nie zawsze jest akceptowalny, jeśli nie wyjaśnisz, co z czego jest. Pokazując całą ścieżkę, pokazujesz konspekt. Przez co tłumaczysz, czemu coś wygląda tak, a nie inaczej. Sprzedajesz swój pomysł.

Teraz zróbmy rysunek kompozycyjny z tym 🙂

Thumbnail

Duży format

Tego typu zadań na architekturze czy ASP jest od liku. Mają one na celu otworzyć was na dostosowywanie czegoś do czegoś, na zrozumienie form i tego, czym się one sugerują, co je buduje. Kiedyś takich zadań nie rozumiałem, wydawały się debilne wręcz, a jednak. Im jestem starszy, tym bardziej mi się podobają, dojrzewam do nich 😀

 

Potrzebujesz, aby coś Ci wytłumaczyć? Napisz komentarz, pomogę 🙂

Pozostałe lekcje z kursu rysunku online znajdziesz tutaj:

https://kresl.pl/darmowy-kurs-rysunku-online/