Jak się dostać na architekturę w Kielcach?

Jak wygląda egzamin na architekturę w Kielcach?

Egzamin odbywa się na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej, w salach na ostatnim piętrze. Do każdej sali przypisanych jest 10-12 osób.

Egzamin jest podzielony na 2 części. Obie części trwają po 1,5 godziny, z 1,5 godzinną przerwą między nimi. Obie części egzaminu sprawdzają waszą umiejętność rysowania z wyobraźni.


Zapisz się na egzamin wstępny na architekturę w Kielcach! Rekrutacja trwa od 28 maja!

Jak wygląda egzamin wstępny z rysunku?

Pierwsze zadanie to kompozycja brył z wyobraźni. Możesz zostać poproszony o zaaranżowanie kompozycji złożonej z sześcianu, prostopadłościanu i stożka.

Przygotuj się do egzaminu z lekcjami rysunku online:

KRO-013 – Kompozycja geometryczna

Czy trudno jest zdać egzamin na architekturę w Kielcach?

Nie jest trudno zdać egzamin, jeśli tylko umie się perspektywę oraz ma się dobrą ,,kreskę”. U nas na Politechnice zwracano bardzo na to uwagę. Najważniejsze, aby się nie stresować i zrobić rysunek do końca, ponieważ czasu jest mało, a presja jest ogromna.

Studia – Architektura Kielce

Co trzeba umieć rysować?

Ćwicz martwą naturę i rysowanie z wyobraźni. Wyćwicz mocną i prostą kreskę (tutaj znajdziesz ćwiczenia, które Ci w tym pomogą).

 Kurs rysunku online z podstawami możesz przejść tutaj.

Na co profesorowie zwracają uwagę na egzaminie na architekturę?

W  Kielcach profesorowie zwracają dużą uwagę na to czy stawiasz pewne i proste kreski. Ponadto, istotne jest też zachowanie poprawnej kompozycji oraz waloru.

Przygotuj się do egzaminu z lekcjami rysunku online:

KRO4 – Kompozycja

KRO5 – Walor

Ile punktów trzeba dostać z egzaminu, żeby dostać się na studia?

Ilość zdających:  100

Ile osób dostaje się na studia: około 70

Co trzeba mieć na maturze, by dostać się na architekturę?

Należy napisać maturę z matematyki, języka polskiego i języka obcego. Dodatkowo musisz wybrać jeden z pozostałych przedmiotów: fizyka, chemia, historia, historia sztuki, geografia lub biologia.

6 rad studentów architektury w Kielcach

Studiowanie Architektury wymaga sporego nakładu finansowego, m.in. zakupienie przyborów, wydruki, a także materiały na modele, a także tego, że pochłania dużo wolnego czasu, czasami nawet nocy na tworzenie projektów. Trzeba niestety się z tym liczyć.

Podczas egzaminu najlepiej patrzeć tylko w swoją kartkę, ponieważ niektórzy rysują bardzo dobrze, a to czasami obcina skrzydła osobom, które w swoje umiejętności nie wierzą. Nawet jeśli uważasz, że twój poziom rysowania nie jest na 6, to nie martw się, wszystko da się jeszcze podszkolić w trakcie studiów.

Dobrze przygotuj się na egzamin, staraj się rysować z wyobraźni, nie patrząc na inspiracje z internetu, to nauczy cię wyobraźni oraz szybkiego ,,wpadania na pomysł, dzięki czemu zaoszczędzisz czas na egzaminie.

Tutaj przeczytaj, ile kosztują studia architektoniczne.

Co trzeba zabrać ze sobą na egzamin z rysunku?

  • Ołówki,
  • gumkę chlebową,
  • klipsy,
  • dowód.

Jak być ubranym na egzaminie na architekturę na Politechnice Świętokrzyskiej?

Elegancko, ale najlepiej w ciemnych ubraniach, żeby nie ubrudzić ołówkiem białej koszuli.

Chcesz studiować architekturę na Politechnice Świętokrzyskiej? Zobacz, co trzeba zrobić, żeby dostać się na architekturę w innych miastach:

Jak dostać się na architekturę w Krakowie?

Jak dostać się na architekturę w Warszawie?

Jak dostać się na architekturę w Poznaniu?