Szkoła rysunku w Kielcach

Kurs rysunku w Kielcach

Chcąc studiować architekturę lub jeden z kierunków ASP, trzeba trenować. Do przyjęcia na takie studia konieczne jest bowiem zdanie egzaminów wstępnych, w tym egzaminu z rysunku. W takim wypadku załapanie choćby podstaw rysowania wydaje się wręcz obowiązkiem. Nie wystarczy tydzień, czy dwa – to przynajmniej kilka lub nawet kilkanaście miesięcy ciężkiej pracy! Znalezienie szkoły rysunku, która pomoże nam zdać egzaminy, to najlepsza opcja.

Nie powinniśmy zaprzestać poszukiwań na „pierwszej-lepszej” szkole, która zostanie nam polecona. W końcu to, co było dobre dla naszych znajomych, niekoniecznie będzie odpowiednie dla nas. Każda szkoła będzie na swój sposób wyjątkowa, więc warto przejrzeć i porównać oferty, by znaleźć „tę jedyną”. Niżej przedstawiamy wam listę szkół rysunku w Kielcach:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Kielcach:

1. Sketch

Kurs kierowany jest przede wszystkim do przyszłych architektów, ale również dla pasjonatów malarstwa. Szkoła uczy rysunku odręcznego od podstaw i przygotowuje uczniów do studiowania wszelkiego rodzaju kierunków kreatywnych.

najważniejsze informacje o szkole Sketch w Kielcach:

  • numer telefonu: 606 233 585
  • adres: ul. Sienkiewicza 69/7

Cena: 199-550zł/mc


2. Strefa rysunku

Ta szkoła prowadzi zajęcia właściwie w całej Polsce, w tym także w Kielcach. Jej atutem jest to, że zajęcia są prowadzone w małych grupach (max. 5 osób) tak, aby nauczyciele mogli podejść indywidualnie do każdego ucznia. Jedna lekcja trwa zawsze 180 minut.

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku w Kielcach:

  • numer telefonu: 661 289 309
  • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95zł/za jedną lekcję (ok. 380zł/mc)


3. Atelier-Purski

W tej szkole nauczyciele przygotowują podopiecznych do egzaminów na studia a także zachęcają swoich absolwentów do wzięcia udziału w konkursach architektonicznych. W zakresie warsztatu szkoła stawia na naukę wyrażania myśli zarówno ołówkiem,, jak i kredką, długopisem, cienkopisem czy akwarelami. 

najważniejsze informacje o szkole Atelier-Purski w Kielcach:

  • adres: ul. Szwoleżerów 23

Cena: 500zł/mc


4. Akmetris

Jest to szkoła prowadzona pod kątem przygotowań do egzaminu na architekturę na najlepszych uczelniach w Polsce. Wyróżniają ją osiągnięcia jej uczniów – co roku odnotowywane są tutaj bardzo dobre wyniki na egzaminach wstępnych. Wśród prowadzących zajęcia są architekci z uprawnieniami do projektowania, wykładowcy kierunków architektonicznych, plastycy oraz historycy sztuki.

najważniejsze informacje o szkole Akmetris w Kielcach:

  • numer telefonu: 883 939 139
  • adres: ul. Kozia 2/2

Cena: 210-280zł/ mc


Porównanie cen, opinii oraz możliwości dojazdu powinno pomóc nam w decyzji.  Często zdarza się, że dana szkoła oferuje „lekcję próbną”, dzięki której możemy sprawdzić, czy dany kurs rysunku będzie nam pasował. Każda szkoła skupia się na innych aspektach i ma całkowicie inny klimat. Najlepszy będzie dla nas taki kurs, na którym będziemy mieli możliwość, by wyjść poza swoją strefę komfortu.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!