Szkoły rysunku w Oświęcimiu

Szkoła rysunku w Oświęcimiu

Kurs rysunku w Oświęcimiu

Jeśli przeszło ci przez głowę studiowanie na jednym z Wydziałów Architektury lub na Akademii Sztuk Pięknych, to na pewno zachodzisz w głowę, jak przygotować się do egzaminów. Można oczywiście próbować samemu, ale na dłuższą metę wiadomo, że ciężko jest samemu zmusić się do kilkugodzinnego ślęczenia nad kartką. Tym bardziej, kiedy nie wiadomo, czy to ślęczenie coś daje – samodzielne obserwowanie własnych postępów może być często złudne, ponieważ jesteśmy skłonni do niezauważania własnych błędów. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie szkoła rysunku, która będzie nas prowadziła i motywowała – poprzez chodzenie na zajęcia, kontakt z nauczycielami, a przede wszystkim przygotowanie do samych egzaminów.

Wiemy z doświadczenia, że wybieranie szkoły na podstawie polecenia jednego znajomego nie do końca jest idealną opcją. Zrobienie researchu na pewno nie zaszkodzi. Dzięki przejrzeniu i porównaniu wszystkich dostępnych ofert zapewne znajdziemy szkołę rysunku, która idealnie będzie odpowiadała naszym potrzebom. Bo każda pracownia jest inna, każda inaczej będzie podchodziła do ucznia. Poniżej przedstawiamy wam listę szkół rysunku w Oświęcimiu:


Kurs rysunku online  KRO  


Szkoła rysunku w Oświęcimiu:

1. Zalubowski

Można tu zdobyć znajomość wszystkich aspektów warsztatu rysunkowo – malarskiego oraz przygotować się do matury i egzaminu wstępnego na studia z historii sztuki. Szkoła Rysunku Zalubowski prowadzi zajęcia naprawdę profesjonalnie i z podziałem na grupy wiekowe. Podczas kursu rysunku artystycznego szkoła przygotowuje nie tylko w zakresie studium modela i martwej natury (rysunkowego albo malarskiego), ale także realizuje autorskie zadania, które mają pomóc uczniom w rozwoju ich umiejętności. Zajęcia stacjonarne to nie tylko praca z kartką czy płótnem, ale także wykłady i warsztaty.

najważniejsze informacje o szkole Zalubowski w Oświęcimiu:

  • numer telefonu: 502 027 408
  • adres: ul. Rynek Główny 9

Cena: 728 zł/semestr


2. MDK

Na zajęciach w MDK w Oświęcimiu nauczysz się podstaw wszystkich technik, zarówno rysunku, projektowania ubioru czy malarstwa lub grafiki warsztatowej. W ramach przygotowania uczniów do zdawania egzaminów na uczelniach artystycznych MDK przeprowadza zajęcia z rysunku przestrzennego, perspektywy, rysunku postaci oraz martwej natury. 

najważniejsze informacje o zajęciach w MDK w Oświęcimiu:

  • numer telefonu: 338 424 264
  • adres: ul. Olszewskiego 1

3. Kurs rysunku Liceum Konarskiego

Program kursu opiera się o zagadnienia ściśle związane z egzaminami wstępnymi oraz problematyką projektowo-rysunkową, a w zajęciach mogą uczestniczyć nie tylko uczniowie, ale i osoby po prostu zainteresowane rozwinięciem umiejętności.

najważniejsze informacje o Kursie rysunku Liceum Konarskiego w Oświęcimiu:

  • numer telefonu: 692415013
  • adres: ul. Konarskiego 24

Na naszej decyzji powinno zaważyć kilka kwestii – dojazd/umiejscowienie pracowni (w końcu chyba nikt z nas nie chciałby spędzać połowy dnia w autobusach…), ceny kursu oraz opinie uczniów (zarówno byłych, jak i obecnych). Trzeba też sprawdzić, czy dany kurs będzie pasował do egzaminów, które zamierzamy zdawać – niektóre szkoły skupiają się głównie na rysunku architektonicznym, a inne na grafice czy malarstwie. A ponadto część z nich pozwala przyjść na tzw. lekcję próbną, gdzie będziesz miał szansę poznać nauczycieli czy zwiedzić pracownię.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!