Top 15 malarzy na instagramie do obserwowania!

TOP 15 malarzy z Instagrama, którzy mogą cię zainspirować!

Jeśli myślisz, że malarstwo nie może cię już niczym zaskoczyć – mylisz się! Malarstwo non stop się rozwija. Artyści dodają do swoich prac elementy grafiki, kolażu, nadają im specyficznych tekstur, eksperymentują z technikami.

Każdy z podanych artystów ma inny styl, inną tematykę – czerp z nich inspirację i próbuj nanieść ich wpływ na swoje prace. Przedstawiamy nasze top malarzy na instagramie, oczywiście w kolejności przypadkowej.

1. Margaret Bowland

2. Simon Davis

Malarz i ilustrator komiksów z Londynu. Maluje głównie kobiety i portrety w specyficznym dla siebie stylu.

3. Hannah Webb

Maluje głównie akrylem na małych formatach, zazwyczaj w jednej wybranej kolorystyce. Ma też bardzo geometryzujący styl, który zdecydowanie wyróżnia ją od reszty artystów.

4. Leo Charre

Leo zajmuje się prawie w całości malowaniem ciała i uchwyceniem jego specyficznego ruchu, prócz nielicznych abstrakcji. W jego niedawnych pracach widać mocny wpływ Egona Schiele.

5. Jamel Akib

Używa żywych, ciekawych kolorów, zwłaszcza kiedy maluje ptaki. Kiedy zaczyna malować pejzaże, jego styl się trochę uspokaja, a paleta idzie w ciemniejsze kolory.

6. Erin Hanson

7. Joseph Lorusso

8. Mariajosé Gallardo

Tematyka, którą zazwyczaj porusza ta hiszpańska malarka, to głównie zwierzęta i przeróżne ornamenty/zdobienia. Łatwo rozpoznać jej prace przez bardzo charakterystyczny styl.

9. Anna Bocek

Malarka, która jest już znana (i podrabiana) na całym świecie. Maluje głównie portrety kobiet w specyficznym dla siebie stylu.

10. Emma Hopkins

11. Henrik Aa. Uldalen

Każdy z jego obrazów jest pełen emocji i niepokojącej aury. Dodatkowo większość z „rozmazań”, które są dla niego tak charakterystyczne, są wypukłe, co tylko dodaje charakteru pracom.

12. Alexander Reisfar

13. Ivan Alifan

Maluje w kolorystyce pastelowej, głównie w różach i błękitach. Na ostatnich obrazach uwiecznił jedną z najbardziej znanych drag queen, Violet Chachki.

14. Roberto Ferri

Inspiruje się Wielkimi Mistrzami baroku, akademizmu i symbolizmu, a na jego twórczość największy wpływ miał Caravaggio.

15. Alex Garrant

Garrant zajmuje się głównie optical artem i stosuje go praktycznie wyłącznie w portretach.

To już wszyscy! A wy kogo polecacie do obserwowania?