zwijany piórnik na ołówki

Piórnik zwijany na ołówki dla rysujących. Wykonany w Gdańsku.

Pracownia rysunku ma pełno pozytywnych aspektów i żyje nie tylko samym rysowaniem! Między innymi dlatego, że jest wypełniona młodymi, energicznymi (choć nie zawsze), kreatywnymi ludźmi z pasjami. Uwielbiam z nimi rozmawiać o designie i ich innych zainteresowaniach. Każdy z nich robi coś jeszcze poza rysunkiem, nieraz ciekawego, a że jestem ciekawski i warto czasem łączyć fakty i ludzi…


Chciałbyś taki? Napisz do mnie mateusz@kresl.pl – zrobiliśmy tylko 25szt. 

Piórnik zwijany na ołówki

We wrześniu poznałem w pracowni Małgosię. Przyszła do pracowni, aby nauczyć się rysować, ponieważ zamierza zdać na ASP. Tak od słowa do słowa… zrobiliśmy piórniki zwijane do ołówków dla uczniów.  Jestem tym faktem szczególnie podekscytowany, ponieważ ten pomysł leżał odłożony na szafkę już od dwóch lat! Prototypy ze skóry, zrobione przez Alicję, która pisze ze mną tego bloga, nie doczekały się większej ilości i lepszego wzoru aż do tego roku. Razem z Małgosią przetestowaliśmy kilka materiałów, sposobów szycia. Muszę przyznać, że nigdy bym nie pomyślał, ile pracy z tym jest! Mnogość bawełen, lnu czy kanw itd. jest ogromna. Liczba metod szycia, szwów chyba jeszcze większa!

Staraliśmy się proporcjonalnie i przyjemne to rozegrać. Mieszanie różnych materiałów czy metod zawiązywania na guzki czy gumki zwyczajnie dawało brzydki efekt końcowy. Zdecydowaliśmy się na piórniki zrobione z dwóch kawałków bawełny o wysokiej gramaturze, wiązane kawałkiem sznurka z tej samej bawełny, przyszytym po całej długości piórnika.

Teraz, po paru próbach  zrobienia wygodnego i praktycznego piórnika zwijanego na ołówki, mamy to!

Krótki, sześcioslotowy piórnik na ołówki jest idealny na plener czy na luźniejsze rysowanie, gdy nie potrzebujesz tony cienkopisów czy ołówków. Możesz go też zabrać ze sobą na egzamin. Podobno przynosi szczęście. 😉

Bawełniane piórniki zwijane na ołówki

Wszystko dodatkowo okraszone kawałkiem skóry, dla kontrastu i logo (choć w planach mamy rezygnacje z tego dodatku).

Czemu tylko 6 miejsc na ołówki w piórniku?

Z założenia to wypadowy piórnik, dla początkujących adeptów sztuki rysowania! Ja sam zazwyczaj wychodzę z dwoma ołówkami, może czteroma + nożyk. Nie pakuję całego rulonu cienkopisów, 4 zestawów ołówków itd. Chcieliśmy, by był to poręczny, lekki i mały przy pełnej zawartości piórnik.

Większa wersja z 15 miejscami na ołówki jest aktualnie szyta.

Bawełna? To się będzie brudzić!

Tak, będzie – dlatego można prać ten piórnik. To jest piórnik na początek, dla kogoś, kto pracuje z nim raz w tygodniu, może dwa. Wzór ze skóry, który mamy w planach, przetrzyma lata zachłannego rysowania. Będzie idealny dla wytrawnego ilustratora, rysownika czy architekta… no i dużo droższy. Piórnik z bawełny jest pięknym wyważonym rozwiązaniem między czymś pożytecznym, praktycznym, a ekskluzywnym produktem.


Chciałbyś taki? Napisz do mnie mateusz@kresl.pl – zrobiliśmy tylko 25szt. 


 

Piórnik zwijany z bawełny:
  • 6 miejsc na ołówki
  • bawełna o dużej gramaturze
  • bawełna podwójnie klejona sprawia piórnik pozostaje sztywny
  • sznurek wykonany z tego samego materiału łączy estetycznie całość
  • możesz go prać

Będę wystawiał kolejne rzeczy, które będziemy robić, pokazywać je w praktyce. Piórnik zwijany to nie jest jedyna rzecz, która chodzi mi głowie.


Piórnik zwijany – UPDATE maj

Już płonę od Power Weeka w pracowni, po egzaminach na architekturę. Dlatego wróciłem do piórników na ołówki. Poprawiliśmy  z Małgosią parę rzeczy w piórnikach zwijanych po feedbacku od was.

Poprawki:

  • inne rozmieszczenie slotów na ołówki, bliżej krawędzi dla lepszego zwijania
  • logo mniejsze i dyskretniejsze z naszywką ze skóry
  • dodaliśmy większy wzór na 12-15 slotów

 

Piórnik zwijany – UPDATE czerwiec

Koniec! No prawie, bo dopracowaliśmy już wszystko, mamy metki ze skóry i zrobiliśmy 25 szt. Teraz zajmiemy się piórnikami zwijanymi czarnymi oraz ze skóry.

Można zamawiać piórnik zwijany z bawełny, wystarczy, że mail napiszesz do mnie mateusz@kresl.pl

Piórnik zwijany – UPDATE czerwiec II

Jest i większa wersja piórnika na ołówki – 14 slotów: nożyk + 3 cienkopisy + 8 ołówków! Na dodatek wszystkie będą pakowane w takie przemiłe tuby, które też mogą być przydatne!

Piórnik zwijany na ołówki, większy.

Chciałbyś taki? Napisz do mnie mateusz@kresl.pl – zrobiliśmy tylko 25szt. 


Piórnik zwijany czarny na 8 miejsc.
Piórnik zwijany czarny na 8 miejsc.
Przy okazji poczytaj może o:

 Wywiad z Patrycją Podkościelny – o tym jak nie da się zarabiać na komputerach.

Wywiad z Pawłem Podwojewskim ze Studia Motiv architekt na 4 kontynentach.

Wywiad z Weroniką Rafą – Ladacznicą.