Piórnik zwijany na ołówki : PK 001

Pracownia rysunku ma pełno pozytywnych aspektów i żyje nie tylko samym rysowaniem! Między innymi dlatego, że jest wypełniona młodymi, energicznymi (choć nie zawsze), kreatywnymi ludźmi z pasjami. Uwielbiam z nimi rozmawiać o designie i ich innych zainteresowaniach. Każdy z nich robi coś jeszcze po za rysunkiem, nieraz ciekawego, a że jestem ciekawski i warto czasem łączyć fakty i ludzi…

 

We wrześniu poznałem w pracowni Małgosię. Przyszła do pracowni, aby nauczyć się rysować, ponieważ zamierza zdać na ASP. Tak od słowa do słowa… zrobiliśmy piórniki zwijane do ołówków dla uczniów.  Jestem tym faktem szczególnie podekscytowany, ponieważ ten pomysł leżał odłożony na szafkę już od dwóch lat!  Prototypy ze skóry, zrobione przez Alicję, która pisze ze mną tego bloga, nie doczekały się większej ilości i lepszego wzoru aż do tego roku. Razem z Małgosią przetestowaliśmy kilka materiałów,  sposobów szycia. Muszę przyznać, że nigdy bym nie pomyślał ile pracy z tym jest! Mnogość bawełn, lnu czy kanw itd. jest ogromna. Liczba metod szycia, szwów chyba jeszcze większa!

 

Piórnik zwijany na ołówki.

Staraliśmy się proporcjonalnie i przyjemne to rozegrać. Mieszanie różnych materiałów czy metod zawiązywania na guzki czy gumki zwyczajnie dawało brzydki efekt końcowy. Zdecydowaliśmy się na piórniki zrobione z dwóch kawałków bawełny o wysokiej gramaturze, wiązane kawałkiem sznurka z tej samej bawełny, przyszytym po całej długości piórnika.

Teraz, po paru próbach  zrobienia wygodnego i praktycznego piórnika zwijanego na ołówki, mamy to!

Krótki, sześcioslotowy piórnik na ołówki jest idealny na plener czy na luźniejsze rysowanie, gdy nie potrzebujesz tony cienkopisów czy ołówków. Możesz go też zabrać ze sobą na egzamin. Podobno przynosi szczęście. 😉

 

Bawełniane piórniki zwijane na ołówki

Wszystko dodatkowo okraszone kawałkiem skóry, dla kontrastu i logo (choć w planach mamy rezygnacje z tego dodatku).

 

Czemu tylko 6 miejsc na ołówki w piórniku?

Z założenia to wypadowy piórnik, dla początkujących adeptów sztuki rysowania! Ja sam, zazwyczaj wychodzę z dwoma ołówkami, może czteroma + nożyk. Nie pakuję całego rulonu cienkopisów, 4 zestawów ołówków itd. Chcieliśmy by był to poręczny, lekki i mały przy pełnej zawartości piórnik.

Większa wersja z 15 miejscami na ołówki jest aktualnie szyta.

Bawełna? To się będzie brudzić!

Tak, będzie – dlatego można prać ten piórnik. Wiemy też, że do czasu będzie można go prać. To jest piórnik na początek, dla kogoś, kto pracuje z nim raz w tygodniu, może dwa. Wzór ze skóry, który mamy w planach, przetrzyma lata zachłannego rysowania. Będzie idealny dla wytrawnego ilustratora, rysownika czy architekta…no i dużo droższy.  Piórnik z bawełny jest pięknym wyważonym rozwiązaniem między czymś pożytecznym, praktycznym, a eksluzywnym produktem.

Piórnik zwijany.

Piórnik z bawełny:
  • 6 miejsc na ołówki
  • bawełna o dużej gramaturze
  • bawełna podwójnie klejona sprawia piórnik pozostaje sztywny
  • sznurek wykonany z tego samego materiału łączy estetycznie całość
  • możesz go prać

Będę wystawiał kolejne rzeczy, które będziemy robić, pokazywać je w praktyce. Piórniki zwijany to nie jest jedyna rzecz, która chodzi mi głowie.

 

Przy okazji poczytaj może o:

 Wywiad z Patrycją Podkościelny – o tym jak nie da się zarabiać na komputerach.

Wywiad z Pawłem Podwojewskim ze Studia Motiv architekt na 4 kontynentach.

Wywiad z Weroniką Rafą – Ladacznicą.

You may also like...