Kurs malarstwa w Nowej Soli.

Kurs malarstwa w Nowej Soli

Nauka malarstwa sprawia, że inaczej zauważamy kolory, a także to, jak na siebie wpływają. Sprawdza nasze wyczucie kompozycji. Nic więc dziwnego, że uczelnie artystyczne coraz częściej dodają malarstwo do części egzaminacyjnych. Malarstwa trudno nauczyć się samodzielnie – o wiele łatwiej zrobić to pod okiem czujnego instruktora.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

Jeśli więc zamierzasz zdawać na kierunek, który wymaga od ciebie zdania egzaminu z malarstwa, zainteresuj się szukaniem szkoły albo pracownię, która pomoże Ci się przygotować. Porównaj ceny, dojazd czy nawet klimat, jaki panuje w danej pracowni – im bardziej będzie odpowiadało ci dane miejsce, tym lepsze będziesz miał wyniki.

Możliwie, że pracownia, do której będziesz uczęszczać, będzie miała także w ofercie kurs rysunku. Warto wtedy z tego skorzystać, bo wspomaganie się nauką rysunku może znacznie przyśpieszyć zrozumienie podstaw i niektórych tematów. Nauka malarstwa uzupełniana rysunkiem jest o wiele bardziej efektywna niż rzucenie się na malarstwo bez poznania podstaw np. perspektywy czy anatomii. Na pewno malarstwo w połączeniu z rysowaniem pomoże w przygotowaniach do samych egzaminów.

Kurs malarstwa w Nowej Soli:

Nowosolski Dom Kultury

adres:
ul. Piłsudskiego 49
67-100 Nowa Sól
kontakt:
+28 68 387 90 15

opis:
Zajęcia z rysunku i malarstwa w Nowosolskim Domu Kultury obejmują przede wszystkim ćwiczenia dotyczące tematów takich jak:

  • kompozycja,
  • wiedza o kolorze,
  • portret,
  • pejzaż,
  • martwa natura.

Prowadzący organizują zajęcia wyłącznie w małych zespołach (do 10 osób) i wykorzystują różne techniki malarskie, np.: tempery, farby olejne, akrylowe, pastele. Zajęcia podzielone są na grupy wiekowe.

  1. Małe Art Ty (grupa dla dzieci w wieku 7-9 lat)
  2. Nastoletni Art Ty (grupa dla młodzieży w wieku 10-15 lat)
  3. Dojrzały Art Ty (grupa dla dorosłych +18)

Zapisy na zajęcia odbywają się przez Internet. Formularze są udostępniane na stronie internetowej Nowosolskiego Domu Kultury.

Niektórzy wolą przygotowywać się na własną rękę, ale trzeba pamiętać, że to nie będzie to samo. Pracownia ma swój wyjątkowy klimat. Samo przebywanie tam i malowanie w towarzystwie ludzi, którzy mają takie same zainteresowania, jest ogromną motywacją. Także na kursie jest osoba prowadząca, która może nam w każdym momencie doradzić i wskazać błędy – a nie każdy błąd potrafimy sami zobaczyć, zwłaszcza na początku. I choćby dlatego nauka na kursie malarstwa jest bardziej efektywna.

Jeśli zainteresował cię kurs malarstwa w Nowej Soli, przy okazji zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!