Kurs malarstwa w Kamiennej Górze

Jeśli zastanawiasz się nad kierunkiem studiów, który wymaga od ciebie zdania egzaminu z malarstwa, dobrze byłoby znaleźć szkołę czy pracownię, która pomoże Ci się do tego przygotować. Tym bardziej, że aktualnie coraz więcej uczelni artystycznych na egzaminach ma część z malarstwa – nawet niezależnie od tego, jak bardzo dany profil/kierunek ma z tym do czynienia.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

Przed zdecydowaniem się na konkretny kurs, warto przejrzeć wszystkie dostępne opcje. Zebraliśmy je specjalnie w jednym artykule. Zobaczcie wskazane poniżej kursy malarstwa, sprawdźcie ich strony internetowe, porównajcie dojazd, ceny oraz inne istotne aspekty. Wybierzcie ten, który najbardziej wam odpowiada i ukierunkowaniem, i samym klimatem – bo każda pracownia malarska będzie inna, będzie miała inną atmosferę, a prowadzący będą inaczej podchodzić do swoich uczniów!

Pracownia artystyczna Wilk – Kurs malarstwa i rysunku w Kamiennej Górze

adres:
ul. Papieża Jana Pawła 11 a
58-400 Kamienna Góra
kontakt:
509 477 735
512 486 212

opis:
Szkoła prowadzi zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych. Zajęcia dla starszych nakierowane są na przygotowania do egzaminów do szkół plastycznych oraz na artystyczne kierunki studiów. Wszystkie ćwiczenia trwają dwie godziny zegarowe i odbywają się osobno w każdej grupie wiekowej. Prowadzą je plastycy – Joanna i Daniel Wilkowie. Szkoła chwali się tym, że jej uczniowie zajmują wysokie pozycje w listach rankingowych.

Kurs czy nauka samodzielna?

Uczniowie często zastanawiają się nad tym, czy uczyć się samodzielnie, czy jednak postawić na naukę grupową. Często argumentem przeciw szkole malarstwa jest to, że uczniowie boją się tego, że nie będą czuli się w niej swobodnie. Jednakże właśnie najważniejsze w wyborze pracowni malarstwa jest to, byśmy właśnie czuli się w niej po prostu dobrze!

Na kursie jest nauczyciel/prowadzący (czasem nawet kilku), który może nam w każdym momencie doradzić, pokazać błędy. A nie każdy błąd potrafimy sami zobaczyć, zwłaszcza na początku. Jeżeli będziemy bali się popełniać błędów, zadawać pytań i setny raz prosić o ocenę postępów, nie zrobimy spektakularnych postępów. I choćby dlatego nauka na kursie malarstwa jest bardziej efektywna.

Niektórzy decydują się oczywiście na przygotowywanie się na własną rękę, ale trzeba pamiętać, że to nie będzie do końca to samo. Znaczenie ma nie tylko obecność mentora – kogoś, kto wskaże nam nasze błędy i pokaże, jak pracować lepiej. Również przebywanie i malowanie w towarzystwie ludzi, którzy mają takie same zainteresowania, jest bardzo znaczące, ponieważ z reguły jest dla nas ogromną motywacją do działania.

Zainteresował cię kurs malarstwa w Kamiennej Górze? Przy okazji, zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!