Kurs malarstwa na asp we Wrocławiu.

Kurs malarstwa we Wrocławiu

Malarstwo staje się coraz bardziej popularne na egzaminach wstępnych na uczelnie artystyczne. Uczy nas nie tylko techniki i operowania pędzlem, ale i pojmowania koloru, fakturowości przedmiotów i ogólnej kompozycji. Komisje chcą przez to sprawdzić nie tylko technikę (chociaż to też ważne!), ale głównie myślenie i wyczucie w trakcie tworzenia.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

Jeśli więc zamierzasz startować na kierunek, który wymaga od ciebie umiejętności malowania, prędzej czy później trzeba będzie zacząć przygotowania. A prawdopodobnie najlepszą (i najbardziej efektywną!) opcją jest kurs malarstwa.

Nauka malarstwa nie jest niczym prostym – kurs malarstwa nie sprawi, że nagle w ciągu miesiąca staniemy się kolejnym Rembrandtem. A jednak zdecydowanie ułatwi naszą naukę i skróci ją w porównania do nauki samodzielnej. Nauczy nas najważniejszych idei i technik, a także wypleni podstawowe błędy, których sami normalnie nie jesteśmy w stanie zauważyć.

Warto przejrzeć listę, którą poniżej podajemy, żeby łatwo móc porównać ceny, dojazd, czy nawet klimat, jaki panuje w danej pracowni. Skoro mamy zamiar spędzać tam sporą część naszego wolnego czasu, dobrze by było, żebyśmy czuli się tam swobodnie!

Kursy malarstwa we Wrocławiu:

1. Fenomenarium

ul. Hubska 44
50-502 Wrocław
kontakt: 506 135 804

2. Awangarda

ul. Nyska 61a/323
50-505 Wrocław
kontakt: 511 080 423

3. Pracownia Otwarta

ul. Ludwika Rydygiera 25B
50-248 Wrocław
kontakt: 533 070 060

4. Opt-art

ul. Działkowa 15
50-538 Wrocław
kontakt: +48 71 364 27 65

5. Wrocławska Szkoła Rysunku

ul. Piłsudskiego 99
50-529 Wrocław
kontakt: 792 486 248

Wiadomo – można spróbować uczyć się malarstwa na własną rękę, jednak jest to proces o wiele bardziej pracochłonny niż przy nauce w szkole/pracowni. Łatwiej jest uczyć się od kogoś doświadczonego – prowadzącego, który widzi dokładnie co robimy i ma szansę na bieżąco korygować nasze błędy.

A jeśli pracownia, która oferuje nam kurs malarstwa, ma także zajęcia z rysunku, to warto z nich skorzystać! Tym bardziej, jeżeli dopiero zaczynamy tworzyć – rysunek i malarstwo powinny iść w parze. Wtedy nam o wiele łatwiej będzie ogarnąć niektóre tematy (np. perspektywę czy anatomię), a dopiero później powoli przenieść je na naszą wybraną technikę. Czyli w tym wypadku malarstwo.

Przy okazji, zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.