Szkoły rysunku w Bydgoszczy

Szkoła rysunku w Bydgoszczy

Kurs rysunku w Bydgoszczy

Przeglądając oferty uczelni artystycznych, na pewno zauważyłeś, że większość z nich wymaga zdania egzaminów wstępnych. Egzamin z rysunku nie ominie cię, niezależnie od tego, czy wybierasz się na grafikę, wzornictwo czy architekturę. W takim momencie warto zastanowić się, co umożliwi nam jak najlepsze przygotowanie – odpowiedzią na to pytanie jest kurs rysunku. O szkołach rysunku wie zadziwiająco mała liczba osób. A nawet jeśli już zdają sobie sprawę z ich istnienia, to większość wpierw zapyta znajomych o opinie. Wiadomo, że nie ma w tym nic złego, a jednak warto byłoby wyjść poza ramę poleceń i porad bliskich. W końcu naszym celem jest znalezienie miejsca, w którym będziemy mogli swobodnie rozwijać swoje umiejętności, nie martwiąc się o dojazd czy przerastające nas ceny.

Poniżej przedstawiamy wam listę szkół rysunku w Bydgoszczy:


Kurs rysunku online  KRO 


Szkoła rysunku w Bydgoszczy:

1. Kurs rysunku Edukreska®

Szkoła, która przygotuje Cię do egzaminów wstępnych na architekturę, ASP, PJATK czy studia zagraniczne. Uczą podstaw z rysunku każdego: początkującego jak i zaawansowanego czy hobbystę.

Telefon: 531 506 400

ul. Grunwaldzka 2/5

Cena: 250-400 zl/mc

2. Rysownia.eu

Kurs rysunku i malarstwa dla młodzieży licealnej przygotowującej się do studiów (i nie tylko) artystycznych, politechnicznych.

510 075 992

ul. Dworcowa 84

Cena: 273-440 zł/mc


3. Quatro

Szkołę prowadzą absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Na bieżąco orientują się, jak wyglądają egzaminy na Wydziały Architektury i ASP w całym kraju.

513 983 973

plac Wolności 9

Cena: 280 zł/mc


4. Wiatrak

zajęcia w grupie 5-15 osób, zarówno dla młodzieży i dla dorosłych.

(52) 323 48 10

ul. Bołtucia 7

Cena: 85 zł/mc


5. Arcana pracownia plastyczna

kurs przeznaczony dla osób planujących lub obecnie przygotowujących się do egzaminów wstępnych na architekturę w kraju i za granicą.

783 170 155

ul. Gdańska 123

Cena: 240zł/mc


6. APK

zajęcia prowadzone są w formie wykładów wprowadzających i ćwiczeń w zakresie warsztatu i technik rysunkowych, kompozycji, konstrukcji, perspektywy, proporcji form, relacji światła i cienia.

52 567 00 57

ul. Królowej Jadwigi 14

Cena: 1100zł/90h


Warto zastanowić się, która szkoła rysunku będzie dla nas najlepszym wyborem. Niektóre pracownie można odwiedzić, zweryfikować czy pasuje nam klimat albo poznać nauczycieli. Wzięcie pod uwagę opinii uczniów (byłych i obecnych!) czy zapytanie/sprawdzenie tematów, które mielibyście przepracowywać, także na pewno ułatwi nam decyzję.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.