Szkoła rysunku w Częstochowie

Kurs rysunku w Częstochowie

Jeżeli wisi nad tobą groźba egzaminów wstępnych z rysunku, to zapewne zastanawiasz się, jak najlepiej podbić swoje umiejętności w krótkim czasie. Szkoła rysunku to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie. Mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia kursów przygotowawczych, często bardzo konkretnie ukierunkowanych (np. sensu stricto pod projektowanie ubioru). A to właśnie one mogą w krótkim okresie czasu szybko podbić nasz warsztat, pomóc stworzyć teczkę (jeśli jest taka potrzeba), czy po prostu pokazać nam nasze błędy.

Wybór „pierwszej-lepszej” szkoły, którą poleci nam znajomy, nie jest do końca prawidłowy. Przecież musimy pamiętać, że nie każda szkoła rysunku w Częstochowie będzie miała odpowiadający nam klimat, nie każda przyuczy nas do konkretnej branży. Dlatego poniżej przedstawiamy zestawienie szkół rysunku, aby chociaż trochę ułatwić poszukiwania:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Częstochowie:

1. Verso

Jeśli planujesz zdawać na architekturę na polskich, prestiżowych uczelniach, to dobrze trafiłeś! Szkoła rysunku Verso przygotowuje także te osoby, które chcą studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Doświadczenie nauczycieli tej szkoły przekłada się na wysoką zdawalność wszystkich jej uczniów. Program zajęć skupia się z jednej strony na ogólnoplastycznym rozwoju, a z drugiej strony na zajęciach przygotowujących do studiowania na konkretnym kierunku artystycznym. Zajęcia obejmują kurs rysunku, geometrię wykreślną, modelowanie form przestrzennych oraz malowanie akwarelą. W ramach teorii prowadzona jest także historia sztuki. 

najważniejsze informacje o szkole Verso w Częstochowie:

  • numer telefonu: +48 502 327 654
  • adres: al. Wolności 27

2. Pracownia Sztuk Wszelakich

Oczywiście do tej szkoły przyjść może tak naprawdę każdy, kto chce nauczyć się rysować, jednak większy nacisk jest na to, aby jak najlepiej przygotować kandydatów na studia artystyczne. Kursy w tej pracowni prowadzone są już od 2005 roku. Przygotowanie kandydatów obejmuje głównie naukę do egzaminów wstępnych na Akademiach Sztuk Pięknych oraz na wydziałach architektury. 

najważniejsze informacje o Pracowni Sztuk Wszelakich w Częstochowie:

  • numer telefonu: 507 779 152
  • adres: ul. Nowowiejskiego 6/18

Cena: 200-400zł/ mc


Kiedy już zamierzamy podjąć decyzję, warto wziąć pod uwagę najważniejsze aspekty, jakimi są np. ceny, dojazd do pracowni czy opinie w internecie. Warto się zorientować czy szkoła rysunku, którą jesteśmy zainteresowani, pozwala na „przyjście na próbę” – poznanie nauczycieli czy pracowni na pewno pomoże w dokonaniu decyzji. Ostatecznie będziemy tam przecież spędzali masę czasu, więc trzeba zobaczyć na własne oczy czy to miejsce dla nas. Trzeba także sprawdzić czy kurs, który oferuje pracownia, będzie nam pasował – niektóre szkoły skupiają się np. tylko na rysunku architektonicznym, a inne na przygotowaniach kandydatów na ASP. A na koniec trzeba pamiętać, że najlepszy będzie dla nas kurs, gdzie zostaniemy zmuszeni do wyjścia poza strefę komfortu i będziemy zmotywowani do tego, by dalej się rozwijać.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!