Szkoła rysunku w Sosnowcu

Kurs rysunku w Sosnowcu

Jeżeli mamy w planach iść na architekturę czy ASP, powinniśmy przygotować się do egzaminów. Nauczyć się choć trochę rysować i tym samym zwiększyć swoje szanse na dostanie się. Sporo osób nie wie o tym, że istnieją szkoły rysunku i nawet ich nie szukają, a ci, którzy już to wiedzą, idą często do szkoły polecanej przez znajomego. Jest to dobry kierunek, ale czasem warto rozpatrzyć również inne opcje.

Warto przede wszystkim zajrzeć do internetu i zobaczyć, co innego jest jeszcze dostępne. Każda szkoła rysunku chwali się obecnie zdawalnością na poziomie 90-100%, więc to, co je różnicuje, wynika z czegoś zupełnie innego. Niewątpliwie warto zobaczyć, co dokładnie oferują różne szkoły rysunku. Każda z nich uczy przecież pod egzaminy, ale nie każda tworzy klimat, nie każda opowiada o pracy w branży i nie każda pomaga wybitniejszym uczniom. Poniżej opisaliśmy każdą szkoła rysunku w Sosnowcu, którą warto się zainteresować:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Sosnowcu:

1. Galeria Extravagance

Zajęcia z rysunku w grupach (ok. 15 osób) przeznaczone dla wszystkich hobbystów i pasjonatów rysunku. Prace rysunkowe i malarskie wykonywane są przy sztalugach. Podczas zajęć omawiane są podstawy dotyczące perspektywy i innych istotnych zagadnień z dziedziny sztuki. 

najważniejsze informacje o szkole Galeria Extravagance w Sosnowcu:

  • numer telefonu: 501 358 108
  • adres: ul. Zamkowa 2

2. Młodzi Zdolni

Zajęcia z rysunku w tej szkole organizowane pod kątem egzaminów na architekturę zarówno na polskich uczelniach, jak i zagranicznych. Do grup w tej szkole można dołączyć w dowolnym momencie (jeżeli oczywiście są wolne miejsca). 

najważniejsze informacje o szkole Młodzi Zdolni w Sosnowcu:

  • numer telefonu: 790 514 895
  • adres: ul. Targowa 4

Cena: 359 zł/miesiąc


3. Wytwórnia

Szkoła rysunku dla każdego – dorosłych, dzieci, a także całych rodzin. Idealne zajęcia dla początkujących jak i zaawansowanych, chcących udoskonalić swój warsztat.

najważniejsze informacje o szkole Wytwórnia w Sosnowcu:

  • numer telefonu: +48 32 292 81 27
  • adres: ul. Małachowskiego 50/7

4. Kreatornia

W ofercie tej szkoły dostępne są różne kursy, dzięki którym każdy może znaleźć ofertę dla siebie. Są zajęcia zarówno sensu stricto pod kątem egzaminu na architekturę, jak i pod kątem ASP bądź hobbystycznym.

najważniejsze informacje o szkole Kreatornia w Sosnowcu:

  • numer telefonu: +48 509 091 284
  • adres: ul. Grabowa 2

Przy wyborze należy na pewno wziąć pod uwagę położenie pracowni (wiadomo, nikt na pewno nie chce spędzać kilku godzin w komunikacji miejskiej!), ale także trzeba się upewnić, że dana szkoła jest w stanie zapewnić nam to, czego od niej będziemy oczekiwać – zarówno pod względem warsztatu, jak i możliwości rozwoju. Koniec końców wprawdzie i tak wszystko sprowadza się do tego, ile pracy włożymy w doskonalenie naszych umiejętności i ile czasu na to poświęcimy, ale wybór odpowiedniej szkoły rysunku na pewno ułatwi nam te rzeczy i sprawi, że nauka będzie czystą przyjemnością!

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!