Szkoły rysunku w Elblągu

Szkoła rysunku w Elblągu

Kurs rysunku w Elblągu

Wybierając się na studia artystyczne typu architektura czy jeden z kierunków ASP, warto rozważyć zajęcia przygotowawcze z rysunku, żeby odpowiednio przygotować się do egzaminów wstępnych. Wiele osób jest w ogóle zdziwionych istnieniem szkół rysunku, a reszta osób, która zdaje sobie z tego sprawę, raczej szuka poleceń i opinii wśród znajomych. Oczywiście jest to wskazane, warto korzystać z czyjegoś doświadczenia, ale z tego co pamiętam z moich własnych poszukiwań kursów, warto szukać także innych alternatyw, rozważyć wszystkie za i przeciw i dopiero podjąć ostateczną decyzję.

Aktualnie większość szkół szczyci się zdawalnością na poziomie powyżej 90%, więc to raczej nie będzie dla nas wyznacznikiem. Warto zwrócić uwagę nie na liczby, a na to, czego nie da się zmierzyć. W każdej będzie bowiem inna atmosfera i inne podejście do uczniów, każdy nauczyciel będzie trochę inaczej realizował tematy, a to, czy nam to wszystko będzie odpowiadało, przełoży się potem na nasz sukces lub jego brak. Poniżej przedstawiamy listę szkół rysunku w Elblągu:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Elblągu:

1. Edukreska®

Lekcje rysunku nie tylko dla przyszłych architektów, ale także dla wszystkich miłośników malarstwa i rysunku. 

najważniejsze informacje o szkole Edukreska w Elblągu:

  • numer telefonu: 531 506 400

Cena: 250-400zł/mc


2. Strefa rysunku

Zajęcia z rysunku są prowadzone w małych grupach (max. 5 osób) tak, aby nauczyciele mogli podejść indywidualnie do każdego ucznia. Szkoła nie posiada jednej stałej pracowni, więc trzeba mieć na uwadze, że jeżeli zapiszemy się do niej, być może na zajęcia będziemy musieli nieraz dojechać nieco dalej.

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku w Elblągu:

  • numer telefonu: 661 289 309
  • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95 zł/lekcja (ok. 380 zł / miesiąc)


3. CSE Światowid

Zajęcia z rysunku przede wszystkim są skierowane dla najmłodszych artystów, ale młodzież i dorośli również znajdą tutaj coś dla siebie!

najważniejsze informacje o szkole CSE Światowid w Elblągu:

  • numer telefonu: 55 611 20 64
  • adres: pl. Jagiellończyka 1

Cena: 90 zł / miesiąc


4. MDK

Lekcje z rysunku dla dzieci mają pozwolić im swobodnie wyrażać się przez sztukę. Młodzież również może nauczyć się tutaj rysunku, malarstwa czy grafiki.

najważniejsze informacje o zajęciach w MDK w Elblągu:

  • numer telefonu: 55 625 82 11
  • adres: ul. Bema 37

Cena: 30 zł / miesiąc


Wybierając szkoły rysunku, musimy wziąć pod uwagę sporo rzeczy, począwszy od opinii, przez cenę i wykształcenie czy umiejętności nauczycieli, kończąc na położeniu pracowni (a wiadomo, że im bliżej domu tym lepiej!). Warto też się zorientować, czy konkretny kurs rysunku będzie dla nas odpowiedni – czy tematy są przygotowywane sensu stricto pod te egzaminy, które chcemy przejść. A koniec końców trzeba pamiętać, że najlepsze wyniki da nam kurs, który będzie nas motywował do ciągłego doskonalenia naszego warsztatu. Żaden kurs nie da nam bowiem sukcesu, jeżeli nie włożymy w niego własnej ciężkiej pracy. Powinniśmy poszukiwać więc takiego kursu, który dobrze na nas wpłynie, zachęci nas do rysowania i będzie wspierał nasz rozwój. 

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!