Szkoły rysunku w Koszalinie

Szkoła rysunku w Koszalinie

Kurs rysunku w Koszalinie

Jeśli interesujesz się sztuką, grafiką czy architekturą, pewnie zastanawiasz się, jak dostać się na studia, które pozwolą ci kontynuować tę pasuję. Prawie na każdym kierunku artystycznym są egzaminy wstępne. Możesz być pewien, że cię nie ominą – niezależnie od tego, czy chcesz studiować architekturę na politechnice czy wzornictwo na ASP. Do tego nie wystarczy ich tylko „zaliczyć” – by zostać zakwalifikowanym, trzeba znaleźć się jak najwyżej w rankingu i zmieścić się w limicie przyjęć.

W dostaniu się na wymarzony kierunek pomóc nam może jedynie dobre przygotowanie. Możemy oczywiście podjąć próbę samodzielnego przygotowania, ale możemy w tym celu skorzystać również z pomocy profesjonalistów i zdecydować się na zapisanie się do szkoły rysunku. Dobrze jest przeszukać internet i okolicę w poszukiwaniu takiej szkoły, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Niestety czasem zdarza się, że nie znajdziemy szkół rysunku w naszym mieście albo jest ich bardzo śladowa ilość – tak jak w Koszalinie, gdzie udało nam się znaleźć zaledwie dwie takie pracownie:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Koszalinie:

1. Atelier Miniatura

Atelier Miniatura oferuje kurs podstaw rysunku w drodze indywidualnego podejścia do ucznia, rozpoznaje jego predyspozycje oraz wskazuje dalszą ścieżkę rozwoju. Uczestnik kursu zagłębi się w tematy technik rysunkowych, podstaw kompozycji, warsztatu oraz świadomości twórczych rozwiązań problemów artystycznych. W Atelier znajdziemy cztery różne rodzaje kursów: kurs architekta, kurs projektanta, kurs grafika i kurs rysunku. Kursy trwają 10 miesięcy albo 30 miesięcy. 

najważniejsze informacje o Atelier Miniatura w Koszalinie:

  • numer telefonu: 693553276
  • adres: ul. Kaszubska 20/1

Cena: 270 zł / miesiąc


2. Pałac Młodzieży

Pałac Młodzieży oferuje bardzo różnorodne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Tutaj z pewnością nikt nie będzie się nudził! Najbardziej interesujące z punktu widzenia przygotowania do egzaminów wydają się być zajęcia w Pracowni Malarstwa i Rysunku, a także w Pracowni Rzeźby. Choć nie ma tutaj podziału na grupy zaawansowania, wszyscy uczestnicy traktowani są indywidualnie i nauczyciele zwracają uwagę na ich problemy i potrzeby. 

najważniejsze informacje o Pałacu Młodzieży w Koszalinie:

  • numer telefonu: 94 348 05 05
  • adres: ul. Bogusława II 2

Można także poszukać korepetytora na zajęcia indywidualne, ale musimy pamiętać, że to nie będzie to samo. Będzie spora różnica w podejściu osoby prywatnej, a nauczyciela w szkole rysunku. W pracowniach panuje zazwyczaj bardzo konkretny, motywujący do pracy klimat, którego nie da się odtworzyć na zajęciach prywatnych. Do tego w szkole rysunku będziemy mieć szansę poznać znajomych o podobnych zainteresowaniach (może nawet przyszłych znajomych ze studiów!), załapać kontakt ze środowiskiem, czy samemu zadecydować, który prowadzący i która grupa nam najbardziej odpowiada. Ponadto rysowanie wśród ludzi będzie nas mocno motywowało; żeby dorównać poziomem reszcie grupy, żeby trzymać tempo, żeby ewentualnie porównać pomysły czy spojrzenia na dane zagadnienie. Każda z tych rzeczy sprawi, że łatwiej będzie nam dążyć do celu – wymarzonych studiów.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!