Szkoły rysunku w Zabrzu

Szkoła rysunku w Zabrzu

Kurs rysunku w Zabrzu

Jeśli jednym z twoich wyborów są studia artystyczne, to na pewno zastanawiasz się, jak dobrze przygotować się do egzaminów. Wbrew pozorom, nie jest to łatwa sprawa – przygotowanie i nauczenie się choćby podstaw rysunku może trwać miesiące, jeśli nie lata. Warto więc zacząć już zawczasu szukać szkoły rysunku, która jak najlepiej nas poprowadzi. Zazwyczaj do wyboru jest co najmniej kilka pracowni na miasto, ale zdarza się wyjątek od reguły – i albo jest ich bardzo mało, albo jedna jedyna – tak jak w Zabrzu, gdzie udało nam się znaleźć dosłownie jedno takie miejsce, w którym będziemy mogli się przygotować do egzaminów wstępnych z rysunku.


Kurs rysunku online  KRO  


Pastel

Jest to właściwie klub spółdzielni mieszkaniowej, więc każdy jest tam mile widziany! Liczy się pozytywna atmosfera i chęć tworzenia. Znajdziesz tam zajęcia z grafiki warsztatowej dla młodzieży oraz kurs rysunku i malarstwa. Każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, ile ma lat, ponieważ Klub Pastel prowadzi zajęcia prawie dla każdej grupy wiekowej. Kierownikiem Klubu jest mgr Krzysztof Rumin.

Telefon: 32 271 25 09

Adres: ul. Sobieskiego 4B

Cena: 65zł / miesiąc

Ogólnorozwojowe zajęcia plastyczne prowadzone są w dwu grupach – jedna dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, a druga dla młodzieży w wieku 13-20 lat. Zajęcia z technik grafiki warsztatowej prowadzone są natomiast w grupach od 12 do 15 roku życia i osobno od 16 do 19 roku życia. 

Kurs rysunku i malarstwa prowadzony jest natomiast tylko w jednej grupie wiekowej – młodzieży 17-25 lat. Najwięcej grup zorganizowano w ramach nauki ceramiki. Osobną grupę stworzono dla dzieci najmłodszych (5-12 lat), osobną dla młodzieży (13-20 lat) i osobną dla dorosłych. 

Jeśli chcesz szukać czegoś innego, zawsze możesz spróbować znaleźć prywatnego nauczyciela. Wtedy trzeba wziąć pod uwagę, że zajęcia u osoby prywatnej i w pracowni rysunku będą bardzo od siebie odbiegały. W pracowniach panuje klimat, który będzie nas motywował do pracy sam z siebie, praktycznie bez pomocy prowadzącego – tego na pewno nie da się odtworzyć na zajęciach prywatnych.

W szkole będziesz mógł samemu zdecydować, czyje zajęcia lub jaki profil spodobają się najbardziej. Także poznasz tam ludzi, którzy dzielą z tobą pasję i może nawet cele w życiu. Rysowanie wśród innych osób będzie motywowało; będziemy chcieli dorównać poziomem reszcie grupy lub porównać pomysły do zadań. Każda z tych rzeczy sprawi, że łatwiej będzie nam dążyć do celu – wymarzonych studiów.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!