Szkoła rysunku w Opolu

Szkoła rysunku w Opolu

Jeśli myślisz o studiach artystycznych (niezależnie od tego, czy wybierzesz architekturę, grafikę czy rzeźbiarstwo!), na pewno powinieneś rozejrzeć się za szkołą rysunku, która przygotuje cię do egzaminów wstępnych. W rzeczywistości, prócz osób siedzących w temacie, mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia szkół rysunkowych. A nawet jeśli ktoś zaczyna ich szukać, najczęściej wybiera te, które poleci znajomy.

Oczywiście, warto zebrać opinie, ale z własnego doświadczenia wiem, że lepiej rozejrzeć się po internecie, popatrzeć na ofertę okolicznych pracowni. Aktualnie większość szkół określa swoją zdawalność na poziomie przekraczającym 90%, co na pewno ułatwia wybór. Trzeba jednak przygotować się na to, że w każdej szkole rysunku będzie inny klimat, inne podejście do ucznia i prawdopodobnie inny program. Głównie dlatego warto najpierw przejrzeć wszystkie dostępne opcje, by wybrać kurs, który najbardziej przypadnie nam do gustu. Niżej przedstawiamy szkoły rysunku w Opolu:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Opolu:

1. Kurs rysunku Opole

Dużą zaletą tej szkoły są małe grupy (max. 5 osób), dzięki którym można poczuć się wyjątkowo, niemalże jak na indywidualnych zajęciach. Prowadzący ma bowiem możliwość skupienia się na każdym z kursantów.

najważniejsze informacje o szkole Kurs rysunku w Opolu:

  • adres: ul. Pużaka 46C lok. 5
  • numer telefonu: +48 696 173 222

Cena: 360zł/mc


2. Ognisko plastyczne

Zajęcia w Ognisku plastycznym prowadzone są w grupach wiekowych, co zapewnia swobodną atmosferę do nauki. Dział dziecięcy (dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat) skupia się na ćwiczeniach kolorystycznych, a dział młodzieżowy (dla młodzieży w wieku 13-23 lata) na bardziej zaawansowanych treściach, np.: wiedzy o sztuce, technikach malarskich czy komunikacji wizualnej. W jednej grupie jest maksymalnie 20 osób, a dołączyć się można tak naprawdę w każdej chwili. 

najważniejsze informacje o szkole Ognisko plastyczne w Opolu:

  • adres: ul. Barlickiego 15
  • numer telefonu: (77) 456 60 99

Cena: wpłata na rzecz Rady Rodziców kwoty rzędu 20-30zł


3. Kurs rysunku i malarstwa Joanny Preuhs

Szkołę prowadzi wykształcona prowadząca, która miała już swoje wystawy zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Z pewnością dobrze przeszkoli kolejne pokolenia artystów! Program dopasowywany jest indywidualnie i przygotowuje do startowania na wszelkie typy uczelni, także do liceum plastycznego.

najważniejsze informacje o szkole Kurs rysunku i malarstwa Joanny Prehus w Opolu:

  • adres: ul. Prószkowska 27
  • numer telefonu: +48 729 332 243

Cena: 300-590 zł/miesiąc


Każdy nasz wybór powinien być w jakimś stopniu uwarunkowany chociażby opiniami (zarówno znajomych, jak i osób postronnych!), lokalizacją lub dojazdem do pracowni, czy tym, jak bardzo podoba się nam program danego kursu rysunku. Warto też się zorientować, czy owy program będzie odpowiadał naszym potrzebom, czy zadania i tematy przygotują nas na sam egzamin. A koniec końców należy pamiętać, że najlepsza będzie ta szkoła rysunku, w której będziemy się po prostu dobrze czuli. To będzie nas najbardziej motywowało do ciężkiej samodzielnej pracy!

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!