Szkoły rysunku w Wejherowie

Szkoła rysunku w Wejherowie

Kurs rysunku w Wejherowie

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem studiów, a do głowy przychodzą ci głównie kierunki artystyczne, musisz pamiętać o tym, że wszystkie one są nierozłącznie związane z koniecznością zdawania egzaminu wstępnego z rysunku. Warto więc rozejrzeć się za opcjami przygotowania się do takich egzaminów. Niezależnie od tego czy wybierasz się na ASP czy na architekturę, egzamin z rysunku na pewno Cię nie ominie. W tym wypadku szukanie szkoły rysunku, która pomoże Ci zdać, jest nie tylko wskazane, ale wręcz obowiązkowe!

Podejrzewam, że najpierw spytalibyście znajomych, czy mogą wam cokolwiek polecić.  Oczywiście nie ma w tym nic złego, aczkolwiek nie zaszkodziłoby sprawdzić, czy na rynku jest więcej ofert. W końcu zamierzamy w tym miejscu spędzać całkiem sporą ilość czasu, więc poszukiwanie tej, która najbardziej nam podpasuje, wydaje się być całkiem logiczne i uzasadnione. Myślę, że to całkiem oczywiste, że każda szkoła rysunku będzie miała inny klimat – jedna będzie skupiała się na grafice, plakatach, druga na rysunku architektonicznym, trzecia będzie szła w jeszcze innym kierunku. Dlatego sporządziliśmy listę wszystkich szkół rysunku w Wejherowie, żebyście sami mogli przejrzeć, jakie macie możliwości w tym zakresie:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Wejherowie:

1. Edukreska®

Profesjonalny kurs rysunku przygotowawczy do egzaminów wstępnych na architekturę oraz ASP, jak i dla gimnazjalistów zdających do szkół plastycznych. Pracownia Edukreski znajduje się zaledwie 4 minuty od dworca głównego w Wejherowie, więc jest to lokalizacja dogodna nie tylko dla tych, którzy mieszkają blisko centrum, ale i dla tych, którzy na zajęcia musieliby dojechać (w pobliżu placówki znajdują się zarówno przystanki autobusowe, jak i przystanek kolei miejskiej). W pracowni w Wejherowie Edukreska prowadzi zarówno kurs podstawowy, jak i intensywny. Zajęcia odbywają się zarówno w dni robocze, jak i w soboty. 

najważniejsze informacje o szkole Edukreska w Wejherowie:

  • numer telefonu: 531 506 400
  • adres: Plac Jakuba Wejhera 19

Cena: 250-400 zł / miesiąc


2. WCK

Zajęcia z rysunku dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez Wejherowskie Centrum Kultury, mają na celu zdobycie umiejętności rysunkowej, także poznanie technik malarstwa. W różne dni prowadzone są zajęcia dla różnych grup wiekowych. Jedna z grup obejmuje młodzież powyżej 14. roku życia oraz dorosłych. 

najważniejsze informacje o zajęciach w WCK w Wejherowie:

  • numer telefonu: 58 672 27 75
  • adres: ul. Sobieskiego 255

Cena: 35 zł / miesiąc

Trzeba rozważyć wszystkie możliwości i powody, dla których chcielibyśmy wybrać akurat tę, a nie inną szkołę rysunku. Najważniejsze czynniki, które musimy wziąć pod uwagę, to przede wszystkim opinie osób uczęszczających na dany kurs, cenę tego kursu czy samo położenie szkoły. Należy też się zorientować, czy wybrany kurs rysunku jest dostosowany do tych egzaminów, które chcemy zdawać; niektóre pracownie prowadzą przygotowania głównie pod architekturę lub pod ASP – warto, byśmy chodzili od początku na takie zajęcia, które przygotują nas typowo pod wybrany przez nas kierunek.

Ciekawą opcją są tzw. lekcje próbne, o których mało kto wie. Zdarza się bowiem, że można odwiedzić pracownię podczas zajęć, by sprawdzić, jak to wszystko działa – dzięki temu możemy sprawdzić atmosferę, poznać nauczycieli itp. W końcu od tego wyboru po części może zależeć kierunek, w jakim pójdziemy oraz to, jak pójdą nam egzaminy!

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!