Szkoły rysunku w Płocku

Szkoła rysunku w Płocku

Kurs rysunku w Płocku

Jeśli rozważasz wybór studiów pokroju architektury czy któregoś z wielu kierunków ASP, to myślisz zapewne o tym, jak przygotować się do egzaminów i nauczyć się choćby podstaw rysowania. Najłatwiej przygotować się pod okiem czujnego instruktora. Przydatny może być więc odpowiedni kurs rysunku w szkole, której zadaniem będzie poprowadzenie cię w dobrym kierunku. Zadziwiająco dużo osób nie ma pojęcia o tym, że w ogóle istnieją szkoły rysunku, a większość osób, która o tym wie, woli wybrać szkołę poleconą przez znajomych. Nie ma w tym nic złego, wiadomo, lecz warto także poszukać alternatywy – a nuż akurat coś zainteresuje nas bardziej, może lepiej trafi w nasze potrzeby. 

Na ten moment większość szkół rysunku ma w ofercie kursy przygotowawcze, ponadto zdawalność pośród nich utrzymuje się zazwyczaj powyżej 90%, co na pewno ułatwia poszukiwanie. Warto mieć jednak na uwadze to, że nie każda szkoła rysunku będzie miała motywującą atmosferę, nie w każdej przypadną nam do gustu nauczyciele. Dlatego poniżej przedstawiamy zestawienie, gdzie wypisana jest każda szkoła rysunku w Płocku, aby choć trochę ułatwić poszukiwania:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Płocku:

1. Strefa rysunku

Strefa rysunku to szkoła, którą znajdziemy w wielu miastach w Polsce, w tym od niedawna również w Płocku. Zajęcia w te szkole są prowadzone w małych grupach (max. 5 osób), dzięki czemu nauczyciele mogą podejść indywidualnie do każdego ucznia. Szkoła ta prowadzi zajęcia w różnych pracowniach, nie ma swojego stałego punktu. 

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku w Płocku:

  • numer telefonu: 661 289 309
  • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95 zł / za jedną lekcję (ok. 380zł/ mc)


2. Katarzyna Bąkowska-Roszkowska   

Zajęcia te to zajęcia indywidualne (organizowane w ramach korepetycji, a nie regularnych spotkań w szkole rysunku). Są prowadzone przez doktorantkę wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

najważniejsze informacje o zajęciach z Katarzyną Bąkowską-Roszkowską w Płocku:

  • numer telefonu: 508074756

Cena: 50 zł / 1 h


3. Plastyk Płock

Nie jest to co prawda typowa szkoła rysunku, ale liceum, w którym naukę szczególnie warto rozważyć, jeżeli chcemy nauczyć się rysunku nie wyjeżdżając z Płocka. Liceum Plastyczne, popularnie nazywane Plastykiem, oferuje kompleksową naukę rysunku i malarstwa – idealnie dla kandydatów na wszelkie uczelnie artystyczne w Polsce i za granicą. 

najważniejsze informacje o Plastyku w Płocku:

  • numer telefonu: +48 24 364 07 20
  • adres: ul. Sienkiewicza 26

Cena: 40 zł / 1 h


Przy wyborze musimy wziąć pod uwagę pełno rzeczy, począwszy od opinii, przez cenę i wykształcenie czy umiejętności nauczycieli, kończąc na położeniu pracowni (a wszyscy się chyba zgodzimy, że im bliżej domu/szkoły, tym lepiej!). Warto też się zorientować czy konkretny kurs rysunku będzie dla nas przydatny, czy tematy są przygotowywane stricte pod egzaminy na ASP czy architekturę, czy tylko dla hobbystów. A koniec końców trzeba pamiętać, że najlepsze wyniki da nam kurs, który będzie nas motywował do ciągłego doskonalenia naszego warsztatu. Właśnie takiego kursu rysunku powinniśmy poszukiwać.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!