Szkoły rysunku w Świdnicy

Szkoła rysunku w Świdnicy

Kurs rysunku w Świdnicy

Jeśli przeszło ci przez myśl zdawanie na architekturę czy ASP, zdecydowanie powinieneś zastanowić się, jak chcesz przygotować się do egzaminów. Nie wystarczy ich „zaliczyć”, by się dostać – zazwyczaj egzaminy takie organizowane są w formie konkursu, a więc im więcej punktów, tym większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz się na wymarzone studia! Niestety dobry wynik zagwarantuje nam jedynie dobre przygotowanie – nie ma co liczyć na łut szczęścia.

Przygotowanie może zapewnić nam praca samodzielna, ale możemy sobie również pomóc, zapisując się do szkoły rysunku. Zadziwiająco mało osób wie o istnieniu takich szkół, a już zupełnie niewiele o tym, że rynek oferuje pewien ich wybór. Chcąc wybrać dla siebie placówkę, zapewne część osób najpierw zapyta znajomych o opinie i pójdzie na pierwszy kurs, który zostanie im polecony. Z doświadczenia wiemy, że zrobienie researchu może nam jednak dużo dać. W końcu wybieramy miejsce, w którym mamy zamiar spędzić sporą część naszego wolnego czasu, a od tego, kto nas będzie kierował (i w jaki sposób), może zależeć wynik naszego egzaminu, a zatem nasze być albo nie być na danym kierunku. Każda szkoła rysunku uczy w inny sposób, a w każdej pracowni panuje inna atmosfera. Poniżej przedstawiamy wam listę szkół rysunku w Świdnicy:


Kurs rysunku online  KRO 


Szkoła rysunku w Świdnicy:

1. MDK

W Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy znajduje się pracownia plastyczna Mansarda Joanny Waksmundzkiej. Pracownia ta daje możliwość dogłębnego poznania różnych dziedzin sztuk plastycznych: malarstwa, grafiki, rzeźby. Podczas zajęć można zapoznać się nie tylko ze sztuką tradycyjną, ale także z technikami niekonwencjonalnymi, np.: malarstwem na szkle czy tkaninie. 

najważniejsze informacje o zajęciach w MDK w Świdnicy:

  • numer telefonu: 74/851-33-30
  • adres: ul. Nauczycielska 2

2. ŚOK

Zajęcia prowadzone przez Świdnicki Ośrodek Kultury kierowane są do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz osób dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Warsztaty są organizowane w tym miejscu już od kilkudziesięciu lat. Prowadzi je artysta plastyk Robert Kukla.

najważniejsze informacje o zajęciach w ŚOK w Świdnicy:

  • numer telefonu: 506 859 759
  • adres: ul. Rynek 43

Lista ta ma nas jedynie naprowadzić, bo sami również powinniśmy sprawdzić i porównać, która szkoła rysunku w Świdnicy najbardziej nam odpowiada. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników – opinie uczniów (zarówno obecnych, jak i byłych!), ceny kursu czy umiejscowienie pracowni. Warto też sprawdzić, do kogo kierowany jest dany kurs rysunku – do młodzieży, dorosłych, do hobbystów czy osób zdających na konkretne studia.

Zdarza się, że szkoły prowadzą dni próbne, pozwalają odwiedzić pracownię, by sprawdzić, jak podobają nam się prowadzone zajęcia czy sama przestrzeń, wśród której mamy się uczyć. Dzięki temu możemy zobaczyć, czy pasuje nam dana szkoła i ludzie, którzy ją tworzą.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!