Szkoła rysunku w Radomiu

Kurs rysunku w  Radomiu

Jeśli marzą ci się studia artystyczne, to wiadomo, że warto byłoby załapać chociażby podstawy rysunku. W takim wypadku najlepszą odpowiedzią jest wybór szkoły rysunku. O dziwo, dużo osób nie ma pojęcia o tym, że  w ogóle istnieją szkoły rysunku, a większość osób, która już o tym wie, woli wybrać szkołę poleconą przez znajomych. Oczywiście nie jest to złe podejście, lecz czasem warto poszukać alternatywy – w końcu ważne, żebyśmy znaleźli pracownię, w której czujemy się swobodnie.

Aktualnie zdecydowana większość ma w ofercie kursy przygotowawcze do egzaminów, ponadto zdawalność pośród nich utrzymuje się zazwyczaj w przedziale 90%-100%, co upewnia nas, że zostaniemy dobrze przygotowani. Aczkolwiek nie każda szkoła rysunku w Radomiu będzie miała motywującą atmosferę, nie w każdej przypadną nam do gustu nauczyciele czy sama pracownia. Dlatego poniżej przedstawiamy zestawienie szkół rysunku w Radomiu, aby choć trochę ułatwić poszukiwania.


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Radomiu:

1. Domin

Szkoła ma ten atut, że znajduje się w samym centrum Radomia. Domin to sieć szkół, które znajdziemy w wielu miastach w Polsce. Popularność ta świadczy o dobrej renomie szkoły. Co ciekawe, Domin oferuje swoim absolwentom dożywotni dostęp do pracowni.

najważniejsze informacje o szkole Domin w Radomiu:

  • numer telefonu: 605 637 552
  • adres: ul. Żeromskiego 9/19

Cena: 320-550 zł / miesiąc


2. Strefa rysunku

Strefa rysunku to szkoła ucząca rysunku właściwie na terenie całego kraju, w tym w Radomiu.  Zajęcia są prowadzone w małych grupach (max. 5 osób), żeby nauczyciele mogli podejść indywidualnie do każdego ucznia. Jedna lekcja w tej szkole trwa 180 minut (3 godziny).

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku w Radomiu:

  • numer telefonu: 661 289 309
  • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95 zł/lekcja (ok. 380 zł / miesiąc)


3. Kreska

Jest to profesjonalny kurs, mający jak najlepiej przygotować kandydatów na uczelnie artystyczne. Niestety nie jest pewne, czy szkoła ta będzie prowadzić działalność również w przyszłym roku akademickim.

najważniejsze informacje o szkole Kreska w Radomiu:

  • numer telefonu: 531 500 917
  • adres: ul. Wyścigowa 59

Cena: 300 zł / miesiąc


4. Kuźnia artystyczna

Kuźnia artystyczna prowadzi zajęcia ogólne w Miejskim Ośrodku Kultury AMFITEATR w Radomiu. Zajęcia kierowane są do wszystkich kandydatów do szkół artystycznych. W każdym roku oferta zajęć w Kuźni może się nieco różnić. 

najważniejsze informacje o szkole Kuźnia artystyczna w Radomiu:

  • numer telefonu: +48 679 61 03
  • adres: ul. Daszyńskiego 5

Cena: 80-120 zł / miesiąc


5. Młodzieżowy Dom Kultury 

MDK w Radomiu oferuje zajęcia artystyczne dla wszystkich pasjonatów sztuki oraz dla osób chcących przygotować się na ASP. Dokładna oferta również różni się w zależności od roku.

najważniejsze informacje o zajęciach w MDK w Radomiu:

  • numer telefonu: +48 509 972 013
  • adres: ul. Słowackiego 17

Cena: 20 zł / miesiąc


Przy wyborze musimy wziąć pod uwagę mnóstwo kwestii, zaczynając od opinii uczniów, przez cenę i ukierunkowanie nauczycieli, kończąc na położeniu pracowni (a wszyscy się chyba zgodzimy, ze nikt nie lubi spędzać połowy dnia w autobusach!). Dobrze też zapytać prowadzących, czy kurs jest kierowany głównie pod architekturę czy pod ASP – niektóre szkoły skupiają się tylko na jednym z tych aspektów. A koniec końców trzeba pamiętać, że najlepsze wyniki da nam ta szkoła, która będzie nas motywowała do ciągłego rozwijania naszych umiejętności, a nie ta, która ma najlepsze opinie czy najwyższe ceny. 

Sprawdź także nasz kurs rysunku online i przeczytaj, od czego zacząć samodzielną naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!