Top 10 ilustratorów na instagramie.

TOP 10 ilustratorów na Instagramie.

Ilustratorzy z całego świata, których warto śledzić na Instagramie.

Ilustracje i grafiki stają się coraz bardziej popularne. Wielu artystów mówi, że jest to idealna alternatywa dla tych, którzy chcieliby malować, ale nie lubią się budzić farbą…

Jak będziesz przeglądać ilustracje, to warto przejrzeć opis, technikę czy tytuł. Często są one komentarzem do jakiegoś temu, akcji społecznej czy ekologicznej – łatwo to pominąć na pierwszy rzut oka. 

Poniższa lista jest oczywiście subiektywna. Są na niej zarówno początkujący artyści, jak i profesjonalni graficy, mający naprawdę różnorodne style.

1. Christoph Niemann

Niemiecki ilustrator i pisarz. Upodobał sobie akwarele i delikatną, minimalistyczną stylistykę. Inspiruje go jego otoczenie- miasto, uliczki, parki, ludzie i też przedmioty, które mac pod ręką (kubki, nożyczki itp.). Ale oprócz tego tworzy też bardziej abstrakcyjne i zaskakują prace.

2. Patrycja Podkościelny

3. Emiliano Ponzi

Wielokrotnie nagradzany ilustrator. W swoich pracach oszczędnie posługuje się liniami i konturami. Stara się w jak najprostszy sposób przekazać metoforyczne treści, przez co jego grafiki maja jasny przekaz.

4. Olimpia Zagnoli

Jej prace, z resztą jak sama artystka, są pełne uroku. W jej dziełach nigdy nie pojawia się kontur. Ilustracje składają się głównie z zakomponowanych samych kształtów. Do tego dodaje zawsze mnóstwo koloru! Jej ilustracje kiedyś żartobliwie opisano jako „płaskie jak naleśnik”.

5. Mercedes deBellard

6. Jean Jullien

Jego prace wyróżniają się przede wszystkim stylem. Przez używanie tuszu i malowanie suchym pędzlem jego prace stają się łatwo rozpoznawalne wśród pozostałych. Natomiast ilustracje, które robi w kolorze (zazwyczaj z pejzażem) często odznaczają się błękitami, zieleniami czy beżami.

7. Steve Cutts

Brytyjski ilustrator i grafik. Zajmuje się również filmem, a jego animacja „Happiness” została nominowana do Webby Awards 2018. Jego prace to satyry, wyśmiewające współczesne społeczeństwo i dające odbiorcy dużo do myślenia.

8. Jeremy Collins

Pasją Jeremy’ego są nie tylko ilustracje, ale również podróże i to właśnie z nich czerpie najwięcej inspiracji. Upodobał sobie rysowanie cienkopisem, a dzięki temu może tworzyć niezwykle precyzyjne prace!

9. Ira Sluyterman van Langeweyde

Ilustratorka, której największą inspiracją są akwarele, jesień, natura, ptaki i wszystko, co przytulne!

10. Aaron Blaise

Grafikami i ilustracjami zajmuje się od ponad 20 lat z czego przez większość czasu współpracował z Disneyem – w niektórych jego pracach można dostrzec charakterystyczny, disneyowski sty. Jego ulubionym tematem do malowania, a jednocześnie pasją , są zwierzęta. Oprócz tego na swój profil czasem wrzuca szkice i tutoriale, które mogą pomóc przyszłym artystom!

Jak oceniacie naszą listę? Czy któryś z podanych ilustratorów wpadł Wam w oko, a może znacie kogoś jeszcze lepszego? Piszcie w komentarzach!