10 polskich ilustratorów - Instagram

10 najlepszych polskich ilustratorów – Instagram

Polscy ilustratorzy – oto nasza przekrojowa i subiektywna lista, których warto znać i których można obserwować na Instagramie.

Zapytałem się tych Niemców, którzy zaprosili nas, polskich ilustratorów, żeby przeprowadzić warsztaty w Monachium, dlaczego wybrali artystów z Polski, zamiast lokalnych. Odpowiedzieli mi: ponieważ Polska jest taka designerska! – Patryk Hardziej

 

 1. Iza Dudzik 
  Ilustrator Iza Dudzik

  Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tworzy ilustracje, które wyglądają jak całe opowieści. Łączy pastelowe kolory z kanciastymi kształtami.

 2. Patrycja Podkościelny
  Ilustrator Patrycja Podkościelny

  Absolwentka i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej ilustracje pojawiały się między innymi w Newsweeku, Znaku czy magazynie 2+3D. Udzieliła nam bardzo ciekawego wywiadu, który możecie przeczytać tutaj.

 3. Marcin Mokierów-Czołowski 
  Ilustrator Marcin Mokierów-Czołowski

  Ilustrował między innymi Charaktery i Coaching. Rysuje krótko i na temat. Ukończył grafikę i komunikację wizualną na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

 4. Patryk Hardziej
  Ilustrator Patryk Hardziej

  Rysownik maszyna. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest absolutnie zafascynowany znakami graficznymi. Reaktywizował Ogólnopolską Wystawę Znaków Graficznych z ’69 roku, a potem wydał książkę. Na swoim koncie ma zlecenia dla Amnesty International czy Mini. Nasz wywiad z Patrykiem możecie przeczytać tutaj.

 5. Michał Dziekan
  Ilustrator Michał Dziekan

  Ilustrator i  projektant. Nie boi się eksperymentować z kolorem. Rysował między innymi dla Wysokich Obcasów,  Newsweeka,  Zwierciadła, Wall Street Journal i wielu innych.

 6. Artur Denys
  Ilustrator Artur Denys

  Grafik i ilustrator z Łodzi. Ma minimalistyczny, ale bardzo wymowny, styl.

 7. Grzesiek Wróblewski
  Ilustrator Grzegorz Wróblewski

  Absolwent architektury krajobrazu. Do jego klientów zaliczają się między innymi Nike, Nikon, Warner Music i Ubisoft.

 8. Robert Romanowicz 
  Ilustrator Robert Romanowicz

  Architekt i ilustrator. Absolwent architektury na Politechnice Wrocławskiej. Ilustruje książki dla dzieci i czasopisma, robi zabawki.

 9. Kotyński 
  Ilustrator Kotyński

  Zaczynał od projektowania okładek gier komputerowych. W swojej karierze był również concept artystą i dyrektorem kreatywnym.

 10. Bartosz Kosowski
  Ilustrator Bartosz Kosowski

   

Mieszka w Łodzi. Jego prace dwa lata z rzędu były publikowane w Adobe Design Achievement Awards. Został wpisany na listę “200 Best Illustrators Worldwide 2011/2012″.

BONUS

Warto obserwować także konta, które zbierają prace różnych artystów.

 1. Ilustracja
  ilustracja_polska

   

 2. Polish Illustrators
  Polish illustrators

   

Warto poczytać też: