TOP 12 concept artystów z Polski, których musisz znać!

TOP 12 concept artystów z Polski, których musisz znać!

Interesujesz się concept artem, digital paintingiem, a brakuje Ci inspiracji? Poniżej przedstawiamy 12 concept artystów z Polski, których powinieneś znać i brać z nich przykład. Jeśli sam chcesz iść w tym kierunku. Każdy z nich tworzy w inny sposób i ma trochę inny styl, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

KDP – kurs digital painting w 8 lekcjach, za darmo!

Lista top concept artystów z Polski:

Darek Zabrocki

Absolwent gdańskiej ASP, znany na całym świecie concept artysta. Pracował m. in. dla Sony, Ubisoft, Netflix, CD Projekt czy Paramount (i wielu, wielu innych). Prowadzi własną szkołę Digital Paintingu – Focal Point.


Marek Okoń

Jeden z najbardziej znanych polskich concept artystów. Tworzył prace do Wiedźmina 3, Star Wars: The Old Republic, The Division, The Last of Us, Gods of Egypt, Jupiter Ascending.

Marek Okoń God of War

Krystian Biskup

Pochodzi z Krakowa, głównie projektuje światy i rysuje concepty. Nie lubi stosować intensywnych kolorów, woli jeden dominujący ton. Na co dzień pracuje przy produkcji cinematiców, np. dla League of Legends.

Wojtek Fus

Specjalizuje się w concept designie i promo arcie. Pracował przy
The Witcher 3: Wild Hunt, Horizon: Zero Dawn, Detroit: Become Human. Jego teczkę z początków rysowania i malowania cyfrowego można wyrwać gdzieś na forum 3dMaxa, który skupiał 10 lat temu prawie wszystkich digital painterów z Polski!

Bartłomiej Gaweł

Mieszka i tworzy w Warszawie, specjalizuje się w character designie i ilustracji. Tworzył do Gwinta oraz Wiedźmina 3. Stara się być elastycznym, dostosować styl do danego projektu.

Piotr Jabłoński Nicponim

Absolwent architektury na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Jego specjalnością jest malarstwo cyfrowe, ilustracja, projektowanie okładek i (oczywiście) concept art. Pracował przy Dishonored 2. W jego pracach widać inspirację dokonaniami Beksińskiego czy Bisleya.

Magdalena Pągowska

Projektuje głównie postacie w stylistyce fantasy. Chętnie sięga po symbolikę i gest, a używa do tego neutralnych barw i prostych środków wyrazu.


Grzegorz Rutkowski

Lubi czarne charaktery i ponurą atmosferę. Na swoim koncie ma współpracę z m.in.: CD Projekt Red, Ubisoft czy Games Workshop. Aktualnie pracuje nad ilustracjami do popularnej gry „Magic: The Gathering”

Bogna Gawrońska

Specjalizuje się w character designie. Ciągle stara się wychodzić ze swojej strefy komfortu i dąży do tego, by każda jej postać była wyrazista.

Marek Madej

Tworzy głównie concept art na potrzeby gier. Spory wpływ na jego twórczość ma kultura masowa oraz moda. Wśród jego klientów znajdują się m.in.: CD Projekt Red, Platige Image czy Teyon. Projektuje również okładki płyt i książek.

Maciej Kuciara

Obecnie mieszkający w Los Angeles artysta, którego klienci to m. in.: Sony Pictures, Disney, Dreamworks, Naughty Dog, Universal Studios czy Marvel Studios.

Sławomir Maniak

A ty, jakich znasz top concept artystów z Polski? Jeśli uważasz, że kogoś brakuje, napisz w komentarzu!

Jeśli spodobali Ci się polscy concept artyści, to zobacz jeszcze:

Kurs digital paintingu, kurs malarstwa cyfrowego w 8 lekcjach!
Jak zarobić na rysowaniu?