Kanał na youtubie Kresl.pl

Od paru miesięcy testujemy sprzęt, formę video, montaż i nas samych, ponieważ nigdy bym nie pomyślał, że nagrywanie filmików (i podcast!) to taka masakra. Odsłuchiwanie siebie, powtarzanie, poprawianie głosu i samego sposobu mówienia. Sic!

Dlatego, po cichu, bez dodatkowego ogłaszania, w marcu weszliśmy na youtube z materiałami o rysowaniu, malowaniu czy pracy.

Proste tipy – do rysowania

To pierwsza forma filmików od której zaczęliśmy publikacje. Każdy filmik zajmuje 2-3min i przedstawia jakąś pomoc do rysunku. Proste, szybkie i mam nadzieję, że pomocne.

Playlista na youtubie ma już kilkanaście odcinków:

Szkicownik Podcast | Tomek & Mateusz

Pamiętam jak w wakacje 2019 rozmawiałem z Tomkiem Chistowskim o podcastach czy filmikach, by to wszystko o czym rozmawiamy nagrać. W magicznym roku 2020 wszyscy znaleźliśmy na to czas i o to mamy. Podcasty publikowane co tydzień o tematyce digital paintingu, ilustracji, pracy czy rozwoju w tej branży.

Nagranych mamy 6 odcinków i póki co opublikowane są 3, co poniedziałek wchodzi nowy na youtubie oraz spotify:

Omówione: Agata & Mateusz

Coś na wzór podcastów, ale jednak video. Razem z architektem, Agatą Karolczuk, omawiamy dla naszych uczniów znane nazwiska ze świata architektury. Wszystko, by przyszłym studentom przybliżyć postaci świata architektury i przekazać trochę zajawki.

Dodatkowe filmiki

Na kanale są i będą publikowane dodatkowe rzeczy, które nie są powiązane ze sobą lub nie są serią. Takie jak np.:

Na koniec dodam, że cały blog Kresl i teraz te filmiki pomagają skatalogować naszą całą wiedzę z rysunku, malarstwa i pracy. Dlatego aktualnie pracujemy nad spięciem tego w ładny, dobrze zmontowany i wyprodukowany materiał video przez ekipę Bad_project 🙂

Przy okazji poczytaj sobie o: