Ile trzeba mieć punktów na architekturę w Gdańsku?

Ile punktów potrzeba na architekturze w Gdańsku? Podajemy progi punktowe.

Ile trzeba mieć punktów na architekturę w Gdańsku? Aktualnie jest to 40 punktów z egzaminu z rysunku oraz 60 punktów z testu z predyspozycji do zawodu architekta na Politechnice Gdańskiej. To maksymalne wyniki, jakie można uzyskać. Jak co roku, we wrześniu i potem maju, nasuwa się pytanie, ile trzeba mieć punktów na architekturę w Gdańsku. Odpowiedź nie jest taka sama co roku i nie jest to takie oczywiste, kto dostanie ile punktów. Szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę plotki, których rok w rok jest coraz więcej. W 2016 były na przykład podejrzenia (i strach), że egzaminatorzy nie lubią waloru na pracach! [sic!]
Jak dostać się na architekturę w Gdańsku.
Dziedziniec PG, gdzie odbywa się egzamin z rysunku na architekturę.
Co roku próg punktowy ustalany jest na podstawie poziomu danego rocznika  i zdobytych punktów. Mogłoby się wydawać, że skoro trend jest słabnący i z roku na rok jest coraz mniej chętnych na kierunek architektury, to poziom będzie się zmieniał. Nic bardziej mylnego. W 2009 było ok. 1300 chętnych na 180 miejsc, natomiast rok temu tylko 430. Różnica jest ogromna, a progi takie same, jak nie niższe.
https://kresl.pl/product/egzamin-na-architekture-w-gdansku-omowienie-i-odpowiedzi-testow/
Jeśli chcesz więcej odpowiedzi do egzaminów z 2017, 2015 oraz 2014 i omówienie punktacji z etapu modelki, mamy cały materiał w formie filmu + pdf.
Progi – Architektura Politechnika Gdańska
By zdać egzamin z rysunku musimy dostać ok. 10/40 pkt oraz  10-17/60 pkt z testu predyspozycji do zawodu architekta.
Poniżej podajemy tabele progów i kandydatów na architekturę na Politechnice Gdańskiej w poszczególnych latach
  • zdających   1243  /  2009  rok
  • zdających   1193  /  2010  rok
  • zdających  958  / 2011  rok
  • zdających  1079  / 2012  rok
  • zdających  952  / 2013  rok
  • zdających  761  / 2014  rok
  • zdających  701  / 2015  rok
  • zdających  435  / 2016  rok
  • zdających  405  / 2017  rok
  • zdających  360  / 2018  rok
Egzaminatorzy zawsze patrzą na warsztat i poprawne proporcje, a także kompozycję na pracach. Dodam, że nie tylko sam walor się liczy! Może być ciekawym dodatkiem, który zwróci uwagę na Twoją pracę i zostanie ona lepiej oceniona, jednak nadal bardzo ważne są podstawy całego rysunku. Prace kandydatów są oceniane dość ogólnie – zbierane razem oraz oglądane grupami. Są przesortowane pod względem tego, które są słabsze a które najlepsze. Dopiero później będą punktowane – poniżej progu, próg,  25/40 oraz maks. Oceny nie są rozbijane procentowo czy rozliczane co do punktu za każdy element. Albo jest dobrze, albo jest słabo.

Czy egzaminatorzy nie lubią waloru na pracach?

Recenzja, opis, relacja z egzaminu na architekturę w Gdańsku 2018! Czytaj! Jeśli chcesz się dobrze przygotować, warto prowadzić swój szkicownik i porysować przynajmniej pół roku przed egzaminami. Nieważne czy będziesz rysował w domu czy w szkole rysunku – byle solidnie.
Jak dostać się na architekturę w Gdańsku.
Dziedziniec B na PG, gdzie odbywa się egzamin z rysunku na architekturę.
Czemu o tym piszę? Rok temu zrobiliśmy ankietę, według której wyszło, że ponad 20% kandydatów nie było na żadnym kursie, nie rysowali na poważnie, a tylko trochę w domu. Przyszli ot tak na egzamin.
Warto dobrać sobie dobra szkołę rysunku, jeśli już wybieramy tę opcję. Musi mieć dobry poziom i aktywnych nauczycieli, takich, których interesuje, co robicie podczas zajęć oraz jak to robicie. Takich, którzy nie będą siedzieć w kanciapie, wychodząc tylko raz na 3h z korektami. Nawet jeśli wolimy przygotować się samemu, trzeba być bardzo zmotywowanym i mieć spore samozaparcie. Warto wtedy ustalić sobie plan działania, czyli np. codziennie przez 15 minut coś porysować, poćwiczyć. Dlatego zazwyczaj łatwiej jest znaleźć szkołę rysunku. Wtedy motywują nas same zajęcia. Jeśli chciałbyś więcej poczytać, to tutaj podajemy stare egzaminy na PG z poprzednich lat! Poczytaj więcej o tym, co musisz umieć na egzamin z architektury w Gdańsku! Jak wygląda cały egzamin na architekturę na PG – opis! SaveSave

1 comment

Comments are closed.