Ile trzeba mieć punktów na architekturę w Gdańsku?

Ile punktów na architekturę w Gdańsku? Podajemy progi punktowe.

 

Ile punktów na architekturę – 40 punktów z egzaminu z rysunku oraz 60 punktów z testu z predyspozycji do zawodu architekta na Politechnice Gdańskiej. To maksymalne wyniki, jakie można uzyskać. Jak co roku, we wrześniu i potem maju, przychodzi pytanie, ile trzeba mieć punktów by dostać się na architekturę. Odpowiedz nie jest taka sama co roku i nie jest to takie oczywiste, ile kto punktów dostanie, szczegolnie jeżeli weźmie się pod uwagę plotki. W 2016 była na przykład taka, że egzaminatorzy nie lubią waloru na pracach! [sic!]

 

Jak dostać się na architekturę w Gdańsku.
Dziedziniec PG, gdzie odbywa się egzamin z rysunku na architekturę.

Co roku, próg punktowy ustalany jest na podstawie poziomu danego rocznika  i zdobytych punktów. Mogłoby się wydać, że jeśli trend jest słabnący i coraz mniej chętnych na kierunek architektury, to poziom będzie wyższy. Nic bardziej mylnego. W 2009 bylo ok. 1300 chętnych na 180 miejsc, natomiast rok temu tylko 430. Różnica jest ogromna, a progi takie same, jak nie niższe.

Progi – Architektura Politechnika Gdańska.

Zazwyczaj ilość potrzebnych punktow by zdać egzamin z rysunku to ok. 10pkt. na 40pkt. oraz  10-17 pkt. na 60pkt. z testu predyspozycji do zawodu architekta.

 

Poniżej podajemy tabele progów i kandydatów na architekturę na Politechnice Gdańskiej w poszczególnych latach.

 

zdających   1243  /  2009  rok

zdających   1193  /  2010  rok

  zdających  958  / 2011  rok

zdających  1079  / 2012  rok

zdających  952  / 2013  rok

zdających  761  / 2014  rok

zdających  701  / 2015  rok

zdających  435  / 2016  rok

zdających  405  / 2017  rok

zdających  360  / 2018  rok

 

 

Egzaminatorzy zawsze patrzą na warsztat i poprawne proporcje, kompozycję na pracach. Od razu dodam, że nie tylko sam walor!  może być ciekawym dodatkiem, który zwróci uwagę na Twoją pracę i zostane ona lepiej  oceniona, jednak muszą zostać dobrze narysowane podstawy!  Prace kandydatów są oceniane dość ogólnie, zbierane wszystkie i grupowo oglądane. Są przesotrowane pod względem tego, które są słabsze, które najlepsze. Dopiero później będą punktowane. Póniżej progu, próg,  25/40 oraz maks. Oceny nie są rozbijane procentowo czy rozliczane co do punktu za każdy element. Albo jest dobrze, albo jest słabo.

 

Czy egzaminatorzy nie lubią waloru na pracach?

Recenzja, opis, relacja z egzaminu na architekturę w Gdańsku 2018! Czytaj!

Warto więc, prowadzić swój szkicownik i porysować przynajmniej pół roku przed egzaminami czy to w domu bardzo solidnie, czy w szkole rysunku.

Jak dostać się na architekturę w Gdańsku.
Dziedziniec B, PG, gdzie odbywa się egzamin z rysunku na architekturę.
Czemu o tym pisze? Rok temu zrobiliśmy ankietę, według  której wyszlo, że ponad 20% kandydatów nie było na żadnym kursie, nie rysowali poważnie, tylko trochę w domu. Przyszli od tak na egzamin.

Warto dobrać sobie dobra szkołe rysunku, jeśli już wybieramy tę opcję. Musi mieć dobry poziom i aktywnych nauczycieli, takich, których interesuje, co robicie podczas zajęć, jak robicie. Takich, któzy nie będą siedzieć w kanciapie, wychodząc tylko raz na 3h z korektami.

 

Jak chciałbyś więcej poczytać, to tutaj podajemy stare egzaminy na PG z poprzednich lat!

Poczytaj więcej o tym, co musisz umieć na egzamin z architektury w Gdańsku!

Jak wygląda cały egzamin na architekturę na PG – opis!

 

SaveSave