Kurs malarstwa w Opolu, przygotowanie do ASP.

Kurs malarstwa w Opolu

Kiedy spojrzysz na czyjeś malarstwo, łatwo możesz zauważyć to, jak pojmuje kompozycję, oddziaływanie kolorów czy ogółem perspektywę albo anatomię. Nie ma co się dziwić, że coraz częściej na egzaminach do szkół artystycznych pojawia się właśnie malarstwo. Nawet jeśli sam kierunek nie jest z nim związany. Przykładem jest chociażby egzamin na Wzornictwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie jedną z części jest malowanie martwej natury.

Kurs malarstwa w Opolu
Kurs malarstwa w Opolu

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

Jeżeli nigdy nie malowałeś na dużych formatach (na egzaminach pojawia się najczęściej 50×70 lub 100×70!), a nie czujesz się najpewniej z pędzlem w dłoni, warto poszukać kursu malarstwa w okolicy. Pomoże to nam w nabraniu dobrej techniki, nauczy myślenia i zauważania swoich błędów. A przede wszystkim przygotuje do egzaminu: przerobisz zadania, które będziesz mieć na egzaminie. Dzięki czemu będziesz mógł bez stresu do niego podejść!

A jeżeli jest możliwość równoległej nauki i malarstwa, i rysunku, trzeba z tego skorzystać! Kiedy obydwa typy kursów idą ze sobą w parze, dają największe postępy i najlepsze wyniki.

Kurs malarstwa w Opolu:

Kurs Rysunku i Malarstwa Joanny Preuhs

ul. Prószkowska 27
45-710 Opole
kontakt: 729 332 243

Jeżeli nie znalazłeś żadnej pracowni, która ci odpowiada, możesz spróbować przygotowywać się na własną rękę. Ale niestety musisz przygotować się na to, że będzie to trudniejsze i trochę mniej efektywne niż kurs w pracowni malarskiej. Mimo wszystko na samym początku (a i pewnie później) nauki rysunku czy malarstwa ciężko jest dostrzec swoje błędy. Pozostaje tylko poczucie, że „coś jest nie tak”. W taki sposób będziemy się tylko frustrować, że nie idzie nam po myśli.

Przy okazji, zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.