Kurs malarstwa w Szczecinie na ASP.

Kurs malarstwa w Szczecinie

Malarstwo to jeden z najlepszych sposobów na wyrażanie siebie czy swoich własnych pomysłów, idei. Staje się ono także coraz bardziej popularne na egzaminach na inne kierunki artystyczne, np. na Wzornictwie czy Grafice.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

Więc jeśli zamierzasz zdawać na jeden z tych kierunków, dobrze jest znaleźć kurs, szkołę czy pracownię, w której ktoś poprowadzi nas i nauczy, jak poprawnie posługiwać się pędzlem, kolorem, kompozycją. Każda pracownia malarska będzie inna, będzie miała inny klimat, a nauczyciele będą inaczej podchodzić do swoich uczniów – warto więc porównać oferty między sobą i wybrać tę, która pasuje nam najbardziej.

Często pracownie, które już oferują kurs malarstwa, mają także w ofercie kurs rysunku. Dobrze jest wtedy z niego skorzystać, bo podstawy rysunku potrafią nam bardzo pomóc, kiedy dopiero zaczynamy malować. Łatwiej też uczyć się np. perspektywy czy anatomii najpierw na rysunku, a dopiero potem przekładać to na własne techniki.

Kurs malarstwa w Szczecinie:

1. Ars Atelier

Plac Jana Kilińskiego 3,
71-414 Szczecin
kontakt: 509 602 337

2. Szczeciński Kurs Rysunku

aleja Piastów 74/10
70-326 Szczecin
kontakt: 506 186 827

Jeśli żadna z podanych pracowni ci nie odpowiada, możesz spróbować przygotowywać się na własną rękę. A jednak będzie to trudniejsze i mniej efektywne niż kurs w pracowni malarskiej. Ucząc się samemu, nie zawsze będziemy potrafili zobaczyć swoje błędy. Natomiast nauczyciel czy prowadzący od razu może nam je pokazać, a także doradzić i pomóc poprawić te błędy. Czasem nawet niektóre pracownie mają na miejscu wszystkie potrzebne przybory, żebyś od samego początku mógł się skupić na swojej technice, a nie martwieniu się o brak pędzli czy kolorów!

Interesuje cię kurs malarstwa w Szczecinie? Zobacz również:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.