Kurs malarstwa w Stalowej Woli.

Kurs malarstwa w Stalowej Woli

Malarstwo staje się coraz bardziej popularne na egzaminach do szkół artystycznych – niezależnie nawet od tego, jak bardzo dany kierunek jest w ogóle związany z malowaniem. A wszystko dlatego, że sama nauka malarstwa wymusza na nas zauważanie kolorów i ich wspólnego oddziaływania między sobą, sprawdza wyczucie kompozycji, itp. itd. Nic więc dziwnego, że uczelnie artystyczne coraz częściej dodają malarstwo do części egzaminacyjnych.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

Warto zacząć szukać miejsca, które pomoże nam w przygotowaniu się do egzaminów z malarstwa. Taką pracownię malarską, w której będzie pasował nam klimat i prowadzący – żebyśmy na luzie mogli skupić się na malowaniu i dobrych korektach od doświadczonych ludzi.

Nauka malarstwa nie jest niczym prostym, a chodzenie na kurs malarstwa nie sprawi, że nagle w ciągu miesiąca staniemy się kolejnym Caravaggiem. A jednak nauka pod okiem doświadczonego nauczyciela, wśród ludzi z podobnymi celami i zainteresowaniami skróci cały proces i na pewno go trochę umili. Nauczymy się najważniejszych idei i technik, i pozbędziemy podstawowych błędy, których sami normalnie nie bylibyśmy w stanie zauważyć.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

ul. Sandomierska 1
37-450 Stalowa Wola
kontakt: +48 15 844 85 56

Jeżeli szkoła czy pracownia, w której uczęszczamy na malarstwo, ma także zajęcia z rysunku, to warto z nich skorzystać! Zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynamy tworzyć – najlepsze wyniki osiągniemy, jeśli rysunek i malarstwo będą szły ze sobą w parze. Wtedy nam o wiele łatwiej będzie ogarnąć niektóre tematy (np. perspektywę czy anatomię), a dopiero później powoli przenieść je na naszą wybraną technikę. Czyli w tym wypadku malarstwo.

Przy okazji, zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.