Kurs malarstwa w Sopocie na ASP w Gdańsku.

Kurs malarstwa w Sopocie

Malarstwo staje się coraz bardziej popularne na egzaminach do szkół artystycznych – i to niezależnie od tego, czy dany kierunek ma cokolwiek związanego z malowaniem. A wszystko dlatego, że sama nauka malarstwa wymusza na nas zauważanie kolorów i tego, jak na siebie wpływają, a także sprawdza wyczucie kompozycji, i wiele innych. Nic więc dziwnego, że uczelnie artystyczne coraz częściej dodają malarstwo do części egzaminacyjnych.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

Dlatego dobrze jest znaleźć właśnie kurs, szkołę czy pracownię, w której ktoś pokaże nam, jak poradzić sobie z egzaminami (i nie tylko). Prowadzący na bieżąco będą pokazywać nam nasze błędy i je korygować, co zdecydowanie przyśpieszy nasz postęp. Ponadto na kursach malarskich zazwyczaj nie naucza się tylko samej techniki, ale i samych idei i „widzenia” rzeczy po swojemu. A także po prostu wymagań i tego, jak konkretnie przygotować się na sam egzamin!

Warto przejrzeć listę, którą poniżej podajemy, żeby łatwo móc porównać ceny, dojazd, czy nawet klimat, jaki panuje w danej pracowni. I oczywiście, żeby wybrać miejsce, które najbardziej nam odpowiada.

Kurs malarstwa w Sopocie:

1. Sztuka Odnowa

ul. Władysława IV 17
Sopot
kontakt: 605 659 165

2. Kursy rysunku i malarstwa Topina&Zu.art

Aleja Niepodległości 734
80-001 Sopot
kontakt: 797 345 244

Jeżeli pracownia, do której uczęszczamy, ma także w ofercie kurs rysunku, to dobrze byłoby z niego skorzystać. Nauka malarstwa uzupełniana rysunkiem jest o wiele bardziej efektywna, niż rzucenie się na malarstwo bez poznania podstaw np. perspektywy czy anatomii. Na pewno pomoże to nam także w przygotowaniach do samych egzaminów.

Zainteresował cię kurs malarstwa w Sopocie? Przy okazji zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.