Kurs malarstwa w Wałbrzychu, przygotowanie na ASP.

Kurs malarstwa w Wałbrzychu

Kursy malarstwa w Wałbrzychu (i rysunku) stają się coraz bardziej popularne – głównie przez to, że samo malarstwo pojawia się na egzaminach wstępnych na przeróżne szkoły artystyczne. Sprawdza to nie tylko technikę kandydatów, ale także ich postrzeganie przestrzeni, kolorów, czy kompozycję. Normalnym jest, że ludzie chcą się do tego porządnie przygotować!

Każdy kurs malarstwa uczy w trochę inny sposób, ale wszystkie mają jeden cel. Jest to nauczenie kursantów i techniki, i myślenia, i wyczucia estetyki. Nauczyciele pomagają ci w niwelowaniu błędów, dają korekty, a wszystko po to, żebyś na egzaminie sam potrafił poprawić ewentualne niedociągnięcia. Na kursie także przerobisz większość zadań i tematów egzaminacyjnych – tak, żebyś już na samym egzaminie był spokojny i bez stresu mógł się skupić na tym, co jest najważniejsze.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

W pracowni malarskiej poznasz także pełno osób, które albo mają podobne zainteresowania do twoich, albo także wybierają się na ten sam kierunek, co ty. Dzięki temu będzie ci raźniej. Jest to również spory kop motywacji i dobre porównanie, kto ma lepszy progres lub kto jest w czym lepszy.

Kurs malarstwa w Wałbrzychu jest jeden:

Lekcje Rysunku i Malarstwa

ul. Różana 1/4
Sokołowsko/Wałbrzych
kontakt: 605 163 339

Wiadomo, jeśli nie pasuje nam pracownia w naszej okolicy, można sprawdzić kursy w miastach dookoła naszej miejscowości. Można też próbować nauki na własną rękę, z książek, tutoriali czy internetu. Jednak trzeba pamiętać, że będzie to zdecydowanie mniej efektywne niż kurs w pracowni malarskiej czy szkole rysunku.

Pracownia jest przystosowana do nauki, a także ma na miejscu sztalugi czy deski (czasem również farby czy pędzle). Sporą zaletą jest też to, że w pracowni zawsze jest ktoś, kto obiektywnie spojrzy na naszą pracę – niezależnie od tego, czy to osoba prowadząca zajęcia, czy inny kursant. Na początku czasem ciężko jest zobaczyć własne błędy, zwłaszcza jeśli siedzimy nad obrazem czy rysunkiem już którąś godzinę pod rząd.

No i odpada nam największe ryzyko: zachlapanie farbą własnego pokoju!

Przy okazji, zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.