Szkoła rysunku w Białymstoku

Kurs rysunku w Białymstoku

Wybierając się na studia pokroju architektury, grafiki, czy generalnie jednego z wielu kierunków artystycznych, trzeba myśleć o tym, że każdego z kandydatów czekają egzaminy wstępne. Załapanie choćby podstaw rysunku w takiej sytuacji powinno być dla ciebie priorytetem. Przygotowanie do egzaminów to bardzo ciężka praca, a pomocne w tym aspekcie może być właśnie znalezienie odpowiedniej szkoły rysunku. Każda szkoła będzie na swój sposób wyjątkowa, więc warto przejrzeć i porównać oferty, by znaleźć dla siebie „tę jedyną”. Niżej przedstawiamy wam listę szkół rysunku w Białymstoku:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Białymstoku:

1. KartON Studio

Jest to profesjonalna szkoła przygotowująca do studiowania we wszelkiego rodzaju szkołach artystycznych. Oczywiście dla hobbystów też znajdzie się tu miejsce!

najważniejsze informacje o szkole KartON Studio w Białymstoku:

 • numer telefonu: 881 210 738
 • adres: al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2/8

Cena: 300zł/ mc


2. Atelier Klimowicz

Tutaj każdy przyszły architekt może liczyć na gruntowne przygotowanie nie tylko do egzaminów! Zajęcia odbywają się w małych grupach i obejmują nie tylko samo rysowanie, ale także lekcje z historii sztuki i architektury a także zajęcia matematyczno – logiczne. 

najważniejsze informacje o szkole Atelier Klimowicz w Białymstoku:

 • numer telefonu: 605 565 858
 • adres: ul. Warszawska

Cena: 400 – 630zł/ mc


3. KubaStudio

Specjalnością tej szkoły jest przygotowanie kandydatów na wszelkiego rodzaju studia architektoniczne. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do soboty – można samodzielnie zdecydować, w jakie dni będziemy chcieli uczestniczyć w nauce rysunku. 

najważniejsze informacje o szkole KubaStudio w Białymstoku:

 • numer telefonu: 783 952 095
 • adres: ul. Białystoczek 2

4. Zaułek Sztuki

To miejsce, w którym każdy może się rozwijać twórczo. Zajęcia są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wyróżnikiem tej szkoły są dość niskie ceny. Często kurs można wykupić taniej poprzez oferty wystawiane przez szkołę w serwisie groupon.pl. 

najważniejsze informacje o szkole Zaułek Sztuki w Białymstoku:

 • numer telefonu: 784 06 11 33
 • adres: ul. Solidarności 9

Cena: 170-320zł/ mc


5. Kurs na politechnice

Jest to specjalistyczny kurs pod kątem egzaminów z rysunku na Politechnice Białostockiej. Kurs prowadzony jest przez wykładowców z tej uczelni, więc może być doskonałym przygotowaniem dla tych, którzy celują w studiowanie właśnie na tej uczelni. 

najważniejsze informacje o kursie na politechnice w Białymstoku:

 • numer telefonu: 85 746 7145
 • adres: ul. Wiejska 45A

Cena: 770 zł/30 h


6. Strefa rysunku

Strefa rysunku to szkoła, która zajęcia prowadzi właściwie na terytorium całej Polski, w tym także w Białymstoku. Zajęcia są prowadzone w małych grupach (max. 5 osób), aby nauczyciele mogli podejść indywidualnie do każdego ucznia. Jedna lekcja trwa zawsze 180 minut, czyli 3 godziny zegarowe.

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku w Białymstoku:

 • numer telefonu: 661 289 309
 • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95zł/ za jedną lekcję (ok. 380zł/ mc)


Porównanie opinii w internecie, sprawdzenie możliwości dojazdu i cen powinno pomóc nam w decyzji.  Musimy pamiętać, że każda szkoła będzie skupiała się na innym aspekcie rysunku, nie każda będzie przygotowywała pod egzaminy, które zamierzamy zdawać. Kurs, na którym będziemy mieli możliwość, by wyjść poza strefę komfortu, będzie dla nas najlepszy.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!