Szkoła rysunku w Bielsku-Białej

Kurs rysunku w Bielsku-Białej

Wybierając się na architekturę lub ASP, zapewne zastanawiasz się nad tym, jak skutecznie przygotować się do egzaminów wstępnych z rysunku. Dobre przygotowanie może zapewnić nam szkoła – oczywiście nie ta tradycyjna, ale szkoła rysunku. Choć takich szkół jest naprawdę wiele, tak naprawdę z ich istnienia zdaje sobie sprawę niewiele osób. Jeśli ktoś już zamierza szukać tego rodzaju zajęć, to z reguły prosi o opinie znajomych i idzie do szkoły najbardziej polecanej. Jest to oczywiście bardzo dobre podejście, ponieważ warto korzystać z cudzego doświadczenia, aczkolwiek warto również rozeznać się wśród dostępnych opcji.

Obecnie większość szkół rysunku chwali się posiadaniem zdawalności na poziomie 90-100%, więc tak naprawdę dobrych placówek do wyboru jest naprawdę wiele. Wiadomo jednak, że w każdej szkole będzie panował inny nastrój, spotkamy się z odmiennym podejście do tematu, każdy nauczyciel będzie trochę inaczej realizował program. To właśnie dlatego powinniśmy jednak poświęcić chwilę czasu, by wybrać tę szkołę rysunku, która będzie dla nas idealna. Poniżej przedstawiamy listę, gdzie wypisana jest każda szkoła rysunku w Bielsku-Białej:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Bielsku-Białej:

1. Strefa rysunku

Strefa rysunku to szkoła, która prowadzi zajęcia z rysunku właściwie w całym kraju, w tym także w Bielsko-Białej. Zajęcia prowadzone są w małych grupach (max. 5 osób), dzięki czemu nauczyciele mogą poświęcić czas każdemu uczniowi indywidualnie. Jedne zajęcia w tej szkole trwają 180 minut. 

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku w Bielsku-Białej:

  • numer telefonu: 661 289 309
  • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95 zł/lekcja (ok. 380zł/mc)


2. Pencil

Kurs idealny, aby przygotować się nie tylko na takie klasyczne kierunki jak architektura, grafika czy malarstwo, ale również na fashion design czy projektowanie gier. Szkoła chwali się 100% zdawalności na wydziały architektury w każdym roku. W tej szkole można również przygotować się do egzaminu maturalnego z historii sztuki. 

najważniejsze informacje o szkole Pencil w Bielsku-Białej:

  • numer: 504728325
  • adres: Plac B. Chrobrego 1

3. Kreska

Zajęcia w zakresie zarówno rysunku architektonicznego, jak i malarstwa, grafiki czy historii sztuki, oferuje Pracownia Twórcza Kreska. Szkoła chwali się tym, że posiada doświadczenie w nauczaniu już od 1999 roku oraz wyjątkowy system motywacji. 

najważniejsze informacje o szkole Kreska w Bielsku-Białej:

  • numer: +48 728 738 374
  • adres: ul. Piastowska 7/4

Cena: 280zł/ mc


4. MDK

Jest to idealne miejsce, aby spędzić wolny czas i rozwinąć się artystycznie. Zajęcia w MDK odbywają się w ramach koła zainteresowań. 

najważniejsze informacje o szkole w MDK w Bielsku-Białej:

  • numer: +48 812 56 92
  • adres: ul. A. Krzywoń 17

Wybierając, musimy rozpatrzyć wszystkie okoliczności, zaczynając od opinii, przez wykształcenie/umiejętności nauczycieli, kończąc na położeniu pracowni (a chyba każdy z nas chciałby mieć pracownię tuż pod domem!). Dobrze byłoby też się zorientować, czy konkretny kurs rysunku będzie dla nas odpowiedni  – czy program danej pracowni nam pasuje, czy też ewentualnie będzie można się dogadać z nauczycielem, jeśli będziemy potrzebowali innych materiałów. A na koniec trzeba pamiętać, że najlepsze wyniki da nam szkoła rysunku, w której będziemy czuli się swobodnie, bo to właśnie tam będziemy spędzali sporą część naszego wolnego czasu. Warto, by czas ten był przyjemnością, a nie przymusem!

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!