Szkoła rysunku w Olsztynie

Kurs rysunku w Olsztynie

Gdy zastanawiasz się nad studiowaniem albo na wydziale architektury którejkolwiek z polskich lub zagranicznych uczelni albo na Akademii Sztuk Pięknych, to wiadomo, że jakoś będziesz musiał zdać egzaminy wstępne. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest znalezienie szkoły rysunku, która Cię do nich kompleksowo przygotuje. Co ciekawe, mało kto wie, że w ogóle istnieją szkoły rysunku, a co dopiero konkretne kursy przygotowawcze – nastawione właśnie na przygotowanie typowo do egzaminów wstępnych. Tylko niewielka ilość osób decyduje się na przygotowywanie się samemu, bo wiadomo, zwyczajnie ciężko jest zmusić się do choćby godziny ćwiczeń dzień w dzień.

Musimy pamiętać, że nie każda szkoła rysunku będzie miała motywującą atmosferę, nie każda przyuczy nas odnośnie do wykonywania danego zawodu, nie każda będzie podchodziła do ucznia tak, jakbyśmy chcieli. Dlatego warto ten wybór dobrze przemyśleć, porównać wszystkie za i przeciw. Poniżej przedstawiamy zestawienie, gdzie wypisana jest każda szkoła rysunku w Olsztynie, aby choć trochę ułatwić poszukiwania:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Olsztynie:

1. Edukreska® – kurs na architekturę

Szkoła, która przygotuje Cię do egzaminów wstępnych na architekturę, ASP, PJATK czy studia zagraniczne. Uczą podstaw z rysunku każdego: początkującego, zaawansowanego czy hobbystę. Miejsce prowadzenia zajęć znajduje się zaledwie dwie minuty od dworca głównego w Olsztynie, więc lokalizacja ta powinna być dogodna dla wszystkich, także tych, którzy na zajęcia dojeżdżaliby z miejscowości podolsztyńskich. 

najważniejsze informacje o szkole Edukreska w Olsztynie:

  • numer kontaktowy: 531 506 400
  • adres: ul. Karola i Roberta Małków 3

Cena: 300 zł / miesiąc

2. Strefa rysunku

Zajęcia w Strefie rysunku odbywają się w różnych placówkach. Ćwiczenia z rysunku są prowadzone w małych grupach (max. 5 osób), dzięki czemu nauczyciele mogą podejść indywidualnie do każdego ucznia. Jedne zajęcia w tej szkole trwają 3 godziny zegarowe. 

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku w Olsztynie:

  • numer telefonu: 661 289 309
  • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95zł / lekcję (ok. 380zł / miesiąc)


3. Quatro

W tej szkole rysunku zajęcia są prowadzone przez absolwentów architektury w Gdańsku i są doskonałym przygotowaniem do egzaminu.

najważniejsze informacje o szkole Quatro w Olsztynie:

  • numer telefonu: +48 513 983 973
  • adres: ul. Piastowska 13

Cena: 280 zł / miesiąc


4. Pałac kultury

Zajęcia z rysunku mają zachęcić młodych ludzi do tworzenia i kreatywnego myślenia.

najważniejsze informacje o szkole Pałac kultury w Olsztynie:

  • numer telefonu: 89 527 32 69
  • adres: ul. Emilii Plater 3

5. Indeks

Tutaj uczniowie mają się jak najlepiej przygotować do egzaminów na architekturę i na ASP.

najważniejsze informacje o szkole Indeks w Olsztynie:

  • numer telefonu: +48 895 235 353
  • adres: ul. Nowowiejskiego 1

Cena: 295-440zł / mc


Na nasz wybór powinno wpłynąć wiele czynników – od cen, odległości do pracowni aż do opinii w internecie. Dobrze byłoby też ogarnąć czy dany kurs jest dopasowany do egzaminów, które chcielibyśmy zdawać. A na koniec trzeba pamiętać, że najlepszy będzie dla nas kurs, który będzie nas motywował i prowadził w wybranym przez nas kierunku. Właśnie takiego kursu rysunku powinniśmy poszukiwać.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!