Szkoły rysunku w Legnicy

Szkoła rysunku w Legnicy

Kurs rysunku w Legnicy

Jeśli zamierzasz przygotowywać się do egzaminu na architekturę lub ASP, to na pewno przeszło ci przez myśl pytanie „jak to zrobić?”. Wiadomo, że nie wystarczy zwyczajnie „zaliczyć” – większość z egzaminów tego typu działa w formie konkursu, a więc im więcej punktów uda ci się dostać, tym większa szansa, że dostaniesz się na wybrane studia! O dziwo, mała część osób wie o istnieniu szkół rysunku, a jeśli już wiedzą, to zazwyczaj najpierw zapytają znajomych o opinie i pójdą na pierwszy kurs, który zostanie im polecony.

Z doświadczenia jednak wiemy, że poświęcenie choćby chwili na przejrzenie możliwości może diametralnie zmienić naszą decyzję. Koniec końców wybieramy przecież miejsce, w którym zamierzamy spędzać nasz czas wolny, więc warto spojrzeć na wszystkie opcje. Bo trzeba liczyć się z tym, że każda szkoła rysunku będzie nauczała w inny sposób, będzie kładła nacisk na inne kwestie, a w każdej pracowni będzie panował całkowicie odmienny klimat.
Niżej podajemy spis, w którym jest uwzględniona każda szkoła rysunku w Legnicy:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Legnicy:

1. Teatr Avatar

Zajęcia dla młodszych i starszych, hobbystów i kandydatów na studia artystyczne. Prowadzi je zgrany zespół artystów profesjonalistów. Zajęcia odbywają się raz tygodniowo i trwają 3 godziny. Przy wyborze dwóch lub więcej warsztatów można liczyć na spory rabat (nawet -40 zł miesięcznie). Dodatkowe rabaty obowiązują także w przypadku rodzeństw. Pierwsze zajęcia zapoznawcze są zawsze bezpłatne. 

najważniejsze informacje o szkole Teatr Avatar w Legnicy:

  • numer telefonu: 508 844 113
  • adres: ul. Św. Piotra 14

Cena: 30-40 zł / h


2. Otwarta Pracownia Sztuki

To szkoła dla osób przygotowujących się do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne oraz pragnących pracować w zawodach związanych z plastyką, np. grafika komputerowa, reklama wizualna, media, jubilerstwo, architektura, teatr.

najważniejsze informacje o Otwartej Pracowni Sztuki w Legnicy:

  • numer telefonu: 76 862 09 10
  • adres: ul. Szkolna 7

Cena: bezpłatne


3. Strefa rysunku

To szkoła dla kandydatów na uczelnie wyższe, dla kandydatów do szkół plastycznych, a także dla wszystkich hobbystów, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności. Zajęcia prowadzone są w małych grupach (do pięciu osób), dzięki czemu nauczyciele mogą skupić się indywidualnie na każdym uczniu. Jedna lekcja trwa zawsze 3 godziny zegarowe.

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku w Legnicy:

  • numer telefonu: 661 289 309
  • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95zł / 3 h


Warto spojrzeć, czy którakolwiek z tych szkół odpowiada naszym potrzebom. Sprawdzenie opinii uczniów (zarówno byłych, jak i obecnych!) również może pomóc. Warto też sprawdzić czy dany kurs kierowany jest do nas – aktualnie mamy multum szkół, które mają oddzielnie zajęcia dla hobbystów, dla dorosłych czy kandydatów na studia. Zdarza się również, że niektóre szkoły pozwalają odwiedzić pracownię, przyjść próbnie na zajęcia, by sprawdzić, jak podoba nam się atmosfera czy sama przestrzeń, wśród której mamy się uczyć.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!