Szkoły rysunku w Chełmie

Szkoła rysunku w Chełmie

Kurs rysunku w Chełmie

Rozważając studia pokroju architektury czy ASP, na pewno warto się zainteresować rysunkiem. Na większości podobnych kierunków pojawią się egzaminy wstępne, w skład których wchodzi właśnie egzamin praktyczny z rysowania. Takiego egzaminu nie wystarczy ich po prostu zaliczyć – trzeba jeszcze znaleźć się na tyle wysoko na liście, by zmieścić się w limicie przyjęć. Przyjęcia na wszystkie studia odbywają się w formie konkursu – dostaje się tylko ten, kto ma najwyższe noty.

Warto więc skupić się na nauce rysunku już dużo przed rozpoczęciem procesu rekrutacyjnego na wymarzone studia. Można zacząć od wyboru szkoły rysunku, która może pomoże nam wyćwiczyć swój warsztat. Przeszukanie internetu w poszukiwaniu odpowiadającej nam szkoły zajmie tylko chwilkę. Niestety, czasem zdarza się, że nie znajdziemy szkół rysunku w naszej miejscowości albo jest ich bardzo mało – tak jak w Chełmie, gdzie znajduje się tylko jedna szkoła rysunku.


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Chełmie – Chełmski Dom Kultury 

najważniejsze informacje:

  • adres: Plac Tysiąclecia 1
  • numer telefonu: +48 82 563 00 81

W trakcie zajęć uczniowie „szlifują” kreskę, kładąc nacisk na proporcje postaci, kompozycję, perspektywę i budowę bryły w martwej naturze. Tu poznasz techniki kreślenia odręcznego, budowanie perspektywy. Zgłębisz studium form z natury, studium światłocieniowe, rysunek realistyczny, szkice postaci, studium dłoni, oraz detale anatomii człowieka. Mają one za zadanie rozwijać zdolności młodego twórcy i przygotowywać go do egzaminów i edukacji artystycznej na poziomie szkół średnich i wyższych. Szkoła oferuje także zajęcia dla najmłodszych i dla dorosłych oraz warsztaty z różnych technik plastycznych. Koszt za cały miesiąc wynosi jedynie 60 zł, więc jest to naprawdę niewiele.

Jeśli taka opcja nam nie odpowiada, zawsze możemy poszukać prywatnego nauczyciela, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to nie będzie to samo. Mimo wszystko różnica między nauką z osobą prywatną a prowadzącym w szkole rysunku jest widoczna gołym okiem. W pracowniach panuje klimat, który będzie nas motywował do pracy – tego na pewno nie da się odtworzyć na zajęciach prywatnych. W szkole będziesz mógł samemu zdecydować, czyje zajęcia lub jaki profil podobają się Ci najbardziej. Poznasz także ludzi, którzy dzielą z tobą pasję i może nawet cele w życiu. Rysowanie wśród innych osób będzie motywowało, będziemy chcieli dorównać poziomem reszcie grupy lub porównać pomysły do zadań. Cenne jest również uczenie się nie tylko na błędach własnych, ale i na błędach innych.  Każda z tych rzeczy sprawi, że łatwiej będzie nam dążyć do celu – wymarzonych studiów.

Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę nauczyciel czy szkoła rysunku to zawsze tylko punkt wyjścia. Jeżeli do tego nie dołożymy własnych starań, ciężkiej pracy i ćwiczeń również w domu, nie osiągniemy sukcesu. Praktyka czyni mistrza i tak dokładnie jest z rysowaniem. Tego rzemiosła nie da się nauczyć w tydzień czy miesiąc, dlatego warto o szkole lub nauczycielu pomyśleć już co najmniej rok przed egzaminami, najlepiej natomiast zacząć nawet 2-3 lata wcześniej. 

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze, co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!