Szkoły rysunku we Włocławku

Szkoła rysunku we Włocławku

Kurs rysunku we Włocławku

Chcąc wybrać się na studia artystyczne, warto zainteresować się, by podłapać choćby trochę rysunku i wyrobić rękę. O dziwo spora część osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy z istnienia szkół rysunku, a ci, którzy już to wiedzą, idą z reguły po prostu do tej, która jest polecana przez znajomego. Wiadomo, że to nic złego, ale jak przypomnę sobie czasy, kiedy to sam chodziłem na kursy rysunku, to wiem, że warto jednak poszukać w Internecie, czy któraś pracownia nie zainteresuje nas bardziej niż ta polecona.

Jako że każda szkoła rysunku chwali się teraz wysoką zdawalnością (co bardzo ułatwia wybór!), to warto zorientować się czy któraś charakteryzuje się czymś wyjątkowym, czymś, co nas przyciągnie. Aktualnie prawie każda szkoła rysunku ma w ofercie zajęcia przygotowawcze do egzaminów, ale niestety nie wszystkie mają niepowtarzalną atmosferę, nie wszystkie będą podchodziły do uczniów indywidualnie. Poniżej mamy dla was listę szkół rysunku we Włocławku, na które warto zerknąć:


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku we Włocławku:

1. Strefa rysunku

Ta szkoła prowadzi zajęcia praktycznie w każdym większym mieście w kraju, w tym także we Włocławku. Zajęcia są prowadzone w małych grupach (max. 5 osób) tak, aby nauczyciele mogli podejść indywidualnie do każdego ucznia. Specyfiką tej szkoły jest to, że nie posiada ona własnej pracowni – zajęcia odbywają się w różnych miejscach, więc nie zawsze dojazd zajmie nam tyle samo czasu. 

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku we Włocławku:

  • numer telefonu: 661 289 309
  • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95 zł / za jedną lekcję (ok. 380 zł / miesiąc)


2. Browar. B

Tutaj każdy może przyjść i uczyć się rysunku w swobodnej i przyjaznej atmosferze. Miejsce to skupia doświadczoną kadrę. Największy nacisk kładziony jest na ćwiczenia wyobraźni. 

najważniejsze informacje o szkole Browar.B we Włocławku:

  • numer telefonu: 54 427 02 30
  • adres: ul. Łęgska 28

Cena: 50 zł / miesiąc


3. Galeria Sztuki Współczesnej

Ogólnodostępne zajęcia z rysunku dla każdego amatora sztuki, który chciałby nauczyć się czegoś nowego.

najważniejsze informacje o szkole Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku:

  • numer telefonu: 54 411 21 20
  • adres: ul. Miedziana 2/4

Cena: od 40 zł / miesiąc


4. Galileusz

Kurs pod kątem egzaminów na architekturę. Dodatkowo jest jeszcze dostępny kurs rysunku dla najmłodszych.

najważniejsze informacje o szkole Galileusz we Włocławku:

  • numer telefonu: 603 594 088
  • adres: ul. Ziębia 3A

Cena: 140zł


Na nasz wybór wpływa pełno czynników, a już na pewno trzeba wziąć pod uwagę położenie danej szkoły (wiadomo, że nikomu nie uśmiecha się pędzić przez całe miasto) i typ oferty, czy konkretny kurs rysunku będzie dla nas przydatny, ale również warto sprawdzić, czy owa szkoła rysunku ma możliwości, by nas przygotować i nauczyć tego, czego potrzebujemy. Zawsze można też zerknąć na opinie krążące po internecie. A koniec końców i tak wszystko sprowadza się do tego, ile pracy włożymy w naukę i czy osoba, która będzie nas prowadzić, będzie potrafiła nas do tego zmotywować!

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!