Szkoły rysunku w Gdyni

Szkoła rysunku w Gdyni

Kurs rysunku w Gdyni

Jeśli rozważasz studia artystyczne, na pewno zastanawiasz się, jak przejść przez etap egzaminów. Nieważne czy zamierzasz iść na grafikę, architekturę wnętrz czy wzornictwo – egzamin z rysunku cię nie ominie. Nie wystarczy go zdać, trzeba go zdać dobrze i lepiej niż wszyscy inni. W takim wypadku szukanie szkoły rysunku, która nam pomoże w osiągnięciu tego celu jest wręcz obowiązkiem! Warto zapytać znajomych (wiadomo, opinii nigdy za wiele), jednak nie powinniśmy zapominać o szukaniu na własną rękę. Internet w końcu jest pełen informacji! Warto przejrzeć oferty szkół rysunku, zobaczyć który kurs jest dla nas najbardziej odpowiedni. W końcu każda pracownia jest inna i każda nauczy nas czegoś innego. Poniżej przedstawiamy wam listę szkół rysunku w Gdyni:


Kurs rysunku online  KRO  


Szkoła rysunku w Gdyni:

1. Edukreska® – kurs na architekturę

Szkoła, która przygotuje Cię do egzaminów wstępnych na architekturę, ASP, PJATK czy studia zagraniczne. Uczą podstaw z rysunku w Gdyni każdego: początkującego jak i zaawansowanego czy hobbystę.

Telefon: 531 506 400

ul. Ujejskiego 5A/3, obok VI LO i III LO

Cena: 250-400 zl/mc


2. PMiG

Szkoła, która kieruje swoje kursy głównie do osób zdających na przeróżne kierunki ASP oraz hobbystów, którzy po prostu chcą doszlifować swoje umiejętności.

Telefon: 508 184 881

ul. Gniewska 21/BOX 80

Cena: ok. 240 zł/mc


3. Sztuka Nauki

Kurs dla osób, które marzą o pójściu na ASP, do szkoły artystycznej lub widzą się w zawodzie architekta.

Telefon: 570 801 602

ul. Świętojańska 59/5

Cena: 4000zł/cały kurs


4. Młodzieżowy Dom Kultury

Zajęcia plastyczne dla różnych grup wiekowych, z pewnością bardzo dobra dla dzieci, aby pobudzić ich kreatywność.

Telefon: 58 69 88 618

ul. Grabowo 2

Cena: podane jest konto, na które można wpłacać darowizny na rozwój placówki

5. Gumką&Ołówkiem

Luźne spotkania rysunkowe za darmo na terenie Trójmiasta. Raz w miesiącu, a czasem częściej, spotykamy się przy kawie i ciastku, aby posłuchać wykładów i porysować modeli na żywo.

Miejsce: w kawiarniach, pracowniach

Cena: za darmo!


To, co przede wszystkim powinno zaważyć o naszej decyzji, to na przykład położenie pracowni (a wiadomo, że chyba nikomu się nie uśmiecha spędzanie całego dnia w autobusach, by dojechać do pracowni) lub cena kursu. Dobrze byłoby się też zorientować, do kogo kierowane są zajęcia – niektóre pracownie skupiają się na np. tylko przygotowaniach na ASP lub tylko na architekturę. Musimy pamiętać, że nie każda szkoła wprowadzi nas w branżę; nie każda będzie miała indywidualne podejście czy niepowtarzalną atmosferę. Dlatego trzeba szukać aż znajdzie się tę, która będzie spełniała wszystkie nasze wymagania.

Przeczytaj, co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.