Szkoły rysunku w Inowrocławiu

Szkoła rysunku w Inowrocławiu

Kurs rysunku w Inowrocławiu

Jeśli pasjonujesz się grafiką, architekturą czy ogólnie sztuką, zapewne się zastanawiasz, jak dostać się na studia, które pozwolą ci kontynuować tę pasuję. Egzaminy wstępne z rysunku pojawiają się na prawie każdym kierunku artystycznym. Możesz być pewien, że cię nie ominą – niezależnie od tego, czy chcesz studiować architekturę na politechnice czy wzornictwo na ASP. Do tego nie wystarczy ich tylko „zaliczyć” – by zostać zakwalifikowanym, trzeba znaleźć się jak najwyżej w rankingu i zmieścić się w limicie przyjęć. W takim wypadku pomóc nam może wybór szkoły rysunku. Dobrze jest przeszukać internet i okolicę w poszukiwaniu tej, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Niestety czasem zdarza się, że nie znajdziemy szkół rysunku w naszym mieście albo jest ich bardzo śladowa ilość – tak jak w Inowrocławiu, gdzie znajduje się tylko jedna szkoła rysunku.


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Inowrocławiu 

tel. 52 357 00 35

ul. Kasztelańska 22

Są to warsztaty rysunku odręcznego dla dorosłych (rysunek odręczny i jego techniki), które mają na celu rozwijanie pasji i są okazją do ukształtowania skrywanych przez lata talentów, a także metodą na walkę ze stresem i idealną odskocznią od codzienności. Podczas warsztatów uczestnicy poznają techniki rysunku węglem, ołówkiem i pastelami, nauczą się reguł kompozycji, a także operowania światłocieniem. Zajęcia prowadzi artysta Marcin Fołda.

Oczywiście można też poszukać korepetytora, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to nie będzie to samo. Będzie spora różnica w podejściu osoby prywatnej, a nauczyciela w szkole rysunku. W pracowniach panuje zazwyczaj konkretna, motywująca do pracy atmosfera, której na pewno nie da się odtworzyć na zajęciach prywatnych. Ponadto w szkołach rysunku będziemy mieć szansę poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach (może nawet będziemy kiedyś z nimi studiować!), poznać ludzi z branży, czy nawet samemu zadecydować, który prowadzący i która grupa nam najbardziej odpowiada. Rysowanie wśród innych osób będzie nas motywować; będziemy chcieli dorównać poziomem reszcie grupy czy ewentualnie porównać pomysły czy spojrzenia na dane zagadnienie. Każda z tych rzeczy sprawi, że łatwiej będzie nam dążyć do celu – wymarzonych studiów.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.