Szkoły Rysunku w Nowej Soli

Szkoła rysunku w Nowej Soli

Kurs rysunku w Nowej Soli

Jeśli myślisz nad studiami pokroju architektury lub grafiki czy wzornictwa (lub generalnie kierunku artystycznego), to na pewno myślisz nad tym, jak dobrze przygotować się do egzaminów. Wbrew pozorom, nie jest to łatwa sprawa – takie przygotowanie może trwać przez miesiące, jeśli nie lata. Warto więc zacząć szukać szkoły rysunku, która jak najlepiej nas poprowadzi. Zazwyczaj jest kilka takich szkół na miasto, ale zdarza się wyjątek od reguły – i albo jest ich bardzo mało, albo jedna jedyna – tak jak w Nowej Soli, gdzie udało nam się znaleźć tylko jedno takie miejsce.


Kurs rysunku online – KRO 


Szkoła rysunku w Nowej Soli – Nowosolski Dom Kultury

+28 68 387 90 15

ul. Piłsudskiego 49

W programie zajęć znajdą się zagadnienia z zakresu malarstwa, rysunku i podstaw projektowania ukierunkowane na wszechstronny rozwój zdolności manualnych i wyobraźni uczestników. Zajęcia obejmują zestaw ćwiczeń malarskich i rysunkowych, w trakcie których uczestnicy w praktyce poznają podstawy kompozycji, wiedzy o kolorze, perspektywie, podstawowe gatunki: portret, pejzaż, martwą naturę. Wśród technik malarskich uczestnicy poznają malarstwo w technice tempery, akrylu, oleju, pasteli. Praca na zajęciach ma charakter grupowy i prowadzona jest  w kameralnych 10-osobowych zespołach. Uczestnicy w trakcie zajęć stają się wrażliwi na piękno, sprawni manualnie, a przede wszystkim dobrze się bawią.

Jeśli dalej nie jest to coś, czego szukasz, zawsze można znaleźć prywatnego nauczyciela. Jednak w takim wypadku musimy wziąć pod uwagę, że to nie będzie to samo. Będzie zauważalna różnica między zajęciami u osoby prywatnej, a w szkole rysunku. W pracowniach panuje klimat, który będzie nas motywował do pracy sam z siebie, praktycznie bez pomocy prowadzącego – tego na pewno nie da się odtworzyć na zajęciach prywatnych. W szkole będziesz mógł samemu zdecydować, czyje zajęcia lub jaki profil podobają się nam najbardziej. Także poznasz ludzi, którzy dzielą z tobą pasję i może nawet cele w życiu. Rysowanie wśród innych osób będzie motywowało; będziemy chcieli dorównać poziomem reszcie grupy lub porównać pomysły do zadań. Każda z tych rzeczy sprawi, że łatwiej będzie nam dążyć do celu – wymarzonych studiów.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.