Polscy projektanci wnętrz, których warto obserwować.

Top 10 polskich projektantów wnętrz na instagramie.

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, to Polacy zdecydowanie mają czym się chwalić. Projektanci tworzą prace zgodnie z najnowszymi trendami, jednocześnie zachowując przy tym swój charakter. Wielu z nich sukcesywnie podbija światowy rynek, a niektórym nawet udaje się wygrać międzynarodowe konkursy. To oznacza, że jeżeli wiążesz swoją przyszłość z projektowaniem wnętrz, nie musisz wyjeżdżać na studia za granicę, aby osiągnąć sukces! Przejrzyj poniższa listę i sam zobacz, na jak wysokim poziomie są polscy projektanci!

Lista najlepszych polskich projektantów wnętrz na instagramie.

1. Damian Widowski

Projektant i designer. W jego pracach widać fascynację geometrią, układem prostych linii i minimalizmem. Najchętniej pracuje z bielą, jednak od czasu do czasu pojawia się u niego przebłysk kolorów.

2. ExitDesign

Bardzo mocny duet! Ich wnętrza są ponadczasowe i pełne charakteru. Projekty są minimalistyczne, ale w przeciwieństwie do wielu innych, te nie są tylko i wyłącznie delikatne, białe i pastelowe… Ich prace są doceniane na całym świecie – umieszczono je w portfolio wśród 100 najlepszych pracowni wnętrzarskich na świecie w 2011 roku według Andrew Martina.

3. Aleksandra Papińska

Jest to miła odmian od tych teraz popularnych, minimalistycznych wnętrz. Projektantka pokazuje, że kolory w pomieszczeniu to nic strasznego, wręcz przeciwnie – dodają dużo uroku! Pomimo dużej ilości dodatków, jej wnętrza dalej wyglądają schludnie i estetycznie.

4. Muc & Scott

Wyrafinowane wnętrza projektantek sprawiają wrażenie bardzo kosztownych. W swoich projektach bardzo często wykorzystują szkło i grę światła. Oświetleniem starają się stworzyć niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu i z pewnością im to się udaje.

5. Mood Works

Jak projektantki (Dorota Kuć i Karina Snuszka) same mówią, tworzą „przestrzenne historie”. Chcą, aby ludzie się w nich rozgościli i znaleźli dla siebie inspiracje. I faktycznie, ich projekty są bardzo przytulne, ale przy tym zachowują nowoczesny charakter!

6. Anna Maria Sokołowska

Bazuje przede wszystkim na kontrastach, a zwłaszcza bieli i czerni. Jej wnętrza niektórym mogą się wydawać chłodne, ale i tak zachwycają one prostotą i wyrafinowaniem!

7. Hola Design

Ich projekty są unikalne i bardzo nowoczesne. Przeważa biel i odcienie szarości, ale kolorystykę często przełamują akcentami intensywnego koloru. Całość sprawia wrażenie bardzo ekskluzywnego i jednocześnie przytulnego wnętrza.

8. Kołodziej & Szmyt

Tworzą dosyć nietypowo, bo w swoich projektach zwracają uwagę na unikalne tekstury – dzięki temu w ich projektach pojawiają się na przykład ściany o niepowtarzalnych wzorach! Przestrzenie są nowoczesne, a niektóre z nich nawet dość ekstrawaganckie. Zdecydowanie są godne uwagi!

9. Anna Koszela

Ta projektantka tworzy wnętrza z duszą! Widać, że w każde z nich wkłada odrobinę siebie. Jej projekty to nie tylko kolejne eleganckie wnętrze – zawsze dodaje coś bardziej lub mniej szalonego.

10. Sójka & Wojciechowski

Projektują głównie przestrzenie publiczne. Inspirują się geometrycznymi kształtami. Już nieraz eksperymentowali z kolorami i odważnym połączeniami, co zawsze kończyło się zaskakującymi projektami!

To już wszyscy! Kto wam przypadł do gustu?

Warto jeszcze ogarnąć:

TOP10 polskich architektów na instragramie!
20 architektów, których musisz znać!
Wywiad z Pawłem Podwojewskim – Studio Motiv.