Lublin | Egzamin z rysunku do pobrania

Lublin: Egzamin z rysunku do pobrania

Na egzaminach wstępnych z rysunku w Lublinie zazwyczaj możemy się spodziewać rysunku z natury, jednak w ubiegłych latach nie pojawiła się modelka. Jeżeli chodzi o rysunek z wyobraźni, to tematy są dosyć ogólnikowe, co daje kandydatom spore pole do popisu.

Od kadr dostaliśmy takiego maila:

Nie udostępniamy na stronach internetowych tematów egzaminu wstępnego z rysunku na nasz Wydział, ale podam przykładowe tematy w niniejszym mailu. Otóż egzamin składa się z 2 części. Pierwsza część to tzw. martwa natura i temat do niej zazwyczaj brzmi: „Narysuj martwą naturę uwzględniając proporcje elementów, materiał z jakiego są wykonane oraz światłocień. Jeżeli chcesz kompozycję możesz dopełnić draperią„.

Druga część – rysunek z wyobraźni – jest już bardzo zróżnicowany pod względem tematyki. Podam przykładowy: „Kosmiczny pojazd bojowy. Narysuj jak wyobrażasz sobie montaż bojowego pojazdu kosmicznego pozaziemskiej cywilizacji. Kompozycję możesz zbudować z dowolnych brył geometrycznych i pokazać w dowolnym ujęciu perspektywicznym. Chodzi o rysunek walorowy z uwzględnieniem światłocienia”. Czasami narzucamy perspektywę („z perspektywy stojącego człowieka”, „z lotu ptaka”), zdarzają się także bardzo rozbudowane opisy zaczerpnięte z literatury (przedstawiające szczegółowo np. dwór staropolski czy amfiteatr odbijający się w sadzawce). Pojawiały się wnętrza budynków (np. pracownia alchemika czy muzeum historii naturalnej) czy układy urbanistyczne (np. rynek małego miasta).

Egzamin z rysunku na architekturę na Politechnice w Lublinie do pobrania.

Politechnika Lubelska – Wydział Architektury

Test z architektury do pobrania

Pobierz:


Jak dostać się na architekturę w Lublinie?

Przeczytaj jeszcze:

20 architektów, których powinieneś znać przed egzaminem!

8 najczęstszych błędów w rysunku!

Top10 Polskich architektów!