Szkoły rysunku w Sopocie

Szkoły rysunku w Sopocie

Kurs rysunku w  Sopocie

Jeśli rozważasz wybór studiów, a pod uwagę bierzesz architekturę lub ASP, powinieneś zacząć myśleć o tym, jak przygotować się do egzaminów wstępnych. Nie ma bowiem możliwości, by startować na kierunek artystyczny i ominąć egzaminy z rysunku. Samodzielne przygotowanie do nich jest bardzo trudne, dlatego najlepszą opcją wydaje się być po prostu znalezienie szkoły rysunku, która pomoże nam przebrnąć przez ćwiczenia i poprowadzi w dobrą stronę.

Większość osób, kiedy już zacznie szukać szkoły, najpierw zaczyna pytać znajomych. To nic złego, jasne, warto rozeznać się i dowiedzieć się, czy może nasi znajomi mieli już jakąkolwiek styczność z kursami rysunku, ale mimo wszystko wypadałoby chwilkę poszukać, co jeszcze oferuje nasze miasto. Placówek może być bowiem naprawdę wiele. Jasnym jest, że każda pracownia będzie całkowicie inna – jedna będzie skupiała się na rysunku architektonicznym, druga na grafice i plakatach, trzecia na jeszcze innym temacie. To jest główny powód, dla którego powinniśmy mimo wszystko poświęcić choćby godzinę, by wybrać tę szkołę rysunku, która będzie dla nas idealna. Poniżej sporządziliśmy listę szkół rysunku w Sopocie:


Kurs rysunku online KRO 


Szkoła rysunku w Sopocie:

1. Sztuka Odnowa

Zajęcia z rysunku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mają w ofercie rysunek architektoniczny, projektowanie, malarstwo i wiele innych. Pracownia mieści się w urokliwym miejscu w samym centrum Sopotu, co niewątpliwie jest atutem tej placówki. 

najważniejsze informacje o zajęciach w Sztuce Odnowa w Sopocie:

  • numer telefonu: 605 659 165
  • adres: ul. Władysława IV 17

Cena: 250-480 zł / miesiąc


2. Sopocka Szkoła Wyższa

Szkoła ta oferuje kursy rysunku zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, chcących zdawać na uczelnie wyższe. Wszystkich, którzy zamierzają studiować artystycznie, zainteresować powinien przede wszystkim kurs przygotowawczy do studiowania architektury, który – jak sama nazwa wskazuje – pomoże nam w kompleksowym przygotowaniu się do zdawania na architekturę na najbardziej wymagających uczelniach. Kurs kierowany jest nie tylko do tych, którzy chcą studiować samą architekturę, ale także do kandydatów na architekturę krajobrazu, wnętrz czy na wzornictwo. Godne zainteresowania są również różne kursy artystyczne oferowane przez SSW, np.: kurs kaligrafii czy artystyczny kurs podstawowy i zaawansowany. 

najważniejsze informacje o zajęciach w Sopockiej Szkole Wyższej:

  • numer telefonu: 58 555 83 80
  • adres: ul. Rzemieślnicza 5

Kiedy już zrobimy research, na pewno musimy rozważyć każdy czynnik, dla którego warto wybrać akurat tę szkołę rysunku a nie inną. Najważniejsze argumenty to przede wszystkim opinie uczniów, cena czy położenie. Dobrze byłoby też się zorientować, czy dany kurs rysunku jest skierowany do egzaminu, który chcemy zdawać; niektóre szkoły prowadzą przygotowania np. tylko pod architekturę lub tylko pod ASP. Czasem można odwiedzić pracownię w trakcie zajęć, by sprawdzić, jak to wszystko działa – możemy dzięki temu sprawdzić klimat, poznać nauczycieli itp. Trzeba dobrze się zastanowić, bo w końcu to tam będziemy spędzali sporą część wolnego czasu!

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!