Egzamin wstępny na architekturę w Poznaniu 2018.

Egzamin na architekturę w Poznaniu 2018 – relacja.

Egzaminy wstępne na architekturę w Poznaniu odbyły się 19 czerwca 2018.

Pierwsza część egzaminu zaczęła się o godzinie 9:00, czas rysowania wynosił 240 minut.

egzamin na architekturę w Poznaniu

Tematem było zaprojektowanie miejsca do medytacji/odpoczynku.

W opinii osób podchodzących do egzaminu w tym roku, ten temat był tematem łatwiejszym. Każdy, lepiej lub gorzej, potrafił stworzyć własną wizję miejsca do odpoczynku. Poza samym pomysłem na wykreowanie miejsca medytacji, oceniane były również same umiejętności rysunku i tym elementem osoby zdające stresowały się najbardziej.

Podsumowując: temat był przejrzysty, każdy wiedział, co chciałby umieścić na rysunku, jednak nie każdy był zadowolony ze sposobu, w jaki przeniósł pomysł na kartkę.

Przerwa między I etapem, a II egzaminu wstępnego na architekturę w Poznaniu.

ZJEDŹ COŚ!

Jeżeli wykorzystano cały czas na egzamin pierwszy, to do drugiego egzaminu jest półtorej godziny przerwy. W trakcie niej wiele osób zdecydowało się coś zjeść. Niestety z powodu odległości budynku uczelnianego od lokali gastronomicznych, spora część osób ratowała się jedzeniem na dowóz.

Planując przyjazd na egzaminy wstępne do Poznania, niestety trzeba pamiętać, że w okolicy uczelni znajdziemy zaledwie jedną pizzerię.

Może nie wystarczyć czasu, aby pojechać do centrum do restauracji, dlatego jedną opcją wydaję się pizza lub jedzenie na dowóz.

II cześć egzaminu na architekturę w Poznaniu.

Druga część egzaminu rozpoczęła się o godzinie 14:30 i zdający również mieli do wykorzystania 240 minut. Tematem była kompozycja ze światłocieniem w perspektywie horyzontalnej z sześcianu lub prostopadłościanu lub kuli.

W odczuciu zdających ten temat był trudniejszy i dostarczył solidnej dawki stresu, gdyż nie każdy był pewien czy należy narysować trzy bryły, czy tylko jedną wybraną. Niepewność towarzyszyła części zdających, aż do samego końca, po egzaminie dowiedzieli się jednak, że wystarczyło wybrać jedną bryłę. Dodatkowo osoby zdające miały spore pole do popisania się wyobraźnią, gdyż bryłę można było rozciągać, wycinać, obracać i manipulować nią na wiele sposobów.

Osoby, które poprawnie zrozumiały treść polecenia, oceniły ten egzamin na umiarkowanie łatwy. Jako że bryła pojawiła się też dwa lata temu, należało się spodziewać i przygotować, że może się to powtórzyć w tym roku. Powtórzył się też brak modelki, która często jest tematem jednego z rysunków na innych uczelniach. Przygotowując się na egzamin wstępny na architekturę w 2019 roku w Poznaniu, warto przećwiczyć bryły i być może nie warto poświęcać za dużo czasu na modelkę.

Jak widać, egzaminatorzy kierują się pewnym schematem i może to być duża wskazówka dla zdających za rok.

Przeczytaj też:

Jak się dostać na architekturę w Poznaniu?
Ile trwa przygotowanie do egzaminu wstępnego na architekturę?
Jakie przedmioty na maturze na architekturę?