Kurs malarstwa w Bydgoszczy.

Kurs malarstwa w Bydgoszczy

Malarstwo to jeden z najlepszych sposobów na wyrażanie siebie, swojej kreatywności i pomysłów. Ponadto coraz więcej uczelni artystycznych wymaga malarstwa na egzaminach wstępnych, nawet jeśli kierunek nie do końca się z nim wiąże.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

Jeśli więc rozważasz pójście na kierunek, który podczas egzaminów ma część malarską, dobrze byłoby zacząć się przygotowywać. Tym bardziej, że prawdopodobnie będzie to zadanie tematyczne – albo malarska martwa natura, albo postać/akt. Warto znaleźć pracownię malarską, która pomoże nam w przygotowaniu, nauczy podstaw czy nawet przeprowadzi egzaminy próbne!

Ponadto prawie każda pracownia, która oferuje kurs malarstwa, ma w ofercie także kurs rysunku. Jest to bardzo przydatne, jeśli dopiero zaczynamy tworzyć. Niektóre tematy znacznie łatwiej jest przerobić najpierw rysunkowo (np. perspektywa, anatomia), a dopiero potem wprowadzać to w wybraną przez nas technikę.

Kurs malarstwa w Bydgoszczy:

1. Rysownia

ul. Dworcowa 84
Bydgoszcz
kontakt: 510 075 992

2. Arcana – pracownia plastyczna

ul. Gdańska 123 lok. 2
Bydgoszcz 85-022
kontakt: +48 783 170 155

Oczywiście można próbować przygotowywać się samemu i uczyć się malarstwa w domu, z internetu czy książek. Jednak wiadomo, że nie będzie to to samo doświadczenie, co kurs malarstwa. Podczas kursów będziemy mieli ciągłą korektę, porady od doświadczonych prowadzących, co ułatwi nam progres. A także (chyba jedna z największych zalet!) masz dostęp do pracowni malarskiej – nie musisz się martwić o dostępność sztalugi, o to czy przypadkiem nie skapnie farba na podłogę, czy woda po pędzlach nie zafarbuje zlewu… Odejmuje nam to tak z milion małych zmartwień, żebyśmy na spokojnie mogli skupić się na samym malowaniu!

Zainteresował cię kurs malarstwa w Bydgoszczy? Przy okazji zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.