Kurs malarstwa na ASP w Lublinie.

Kurs malarstwa w Lublinie

Nauka malowania, to nie tylko nauka samej techniki. To też nauka widzenia tego, jak kolory wpływają na siebie, mieszają się, a także oddziałują między sobą. Dlatego dobrze jest znaleźć kurs, szkołę czy pracownię, w której ktoś poprowadzi nas i nauczy, jak poprawnie posługiwać się pędzlem, kolorem, kompozycją.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

A jeśli pracownia, która oferuje nam kurs malarstwa, ma także zajęcia z rysunku, tym lepiej dla nas! Zwłaszcza, że jeśli dopiero zaczynamy tworzyć, rysunek i malarstwo powinny iść w parze. Będzie nam o wiele łatwiej ogarnąć niektóre tematy (np. perspektywę czy anatomię) rysunkowo, a dopiero potem przenieść je na naszą wybraną technikę.

Dlatego przejrzyjcie podane poniżej kursy malarstwa, sprawdźcie strony pracowni, porównajcie ceny czy dojazd. Wybierzcie to, które najbardziej wam odpowiada i ukierunkowaniem, i samym klimatem – bo każda pracownia malarska będzie inna, będzie miała inną atmosferę, a prowadzący będą inaczej podchodzić do swoich uczniów!

Kurs malarstwa w Lublinie:

1. Kotela. Szkoła rysunku i malarstwa

ul. Nadbystrzycka 53,
20-619 Lublin
kontakt: 603 335 603

2. Akademia Rysunku i Malarstwa

ul. Przedwiośnie 2
20-001 Lublin
kontakt: 501 026 914

3. Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania

ul. Niccolo Paganiniego 17
20-400 Lublin
kontakt: 81 740 74 36

Wiadomo – można spróbować uczyć się malarstwa na własną rękę, ale jest to proces o wiele bardziej pracochłonny niż przy nauce w szkole/pracowni. Łatwiej jest uczyć się od kogoś doświadczonego – prowadzącego, który widzi dokładnie co robimy i ma szansę na bieżąco korygować nasze błędy.

A jeśli zawsze pojawiała się wymówka pt. „nie mam gdzie malować”, to przyjście do pracowni całkowicie ją niweluje! Nie musisz się już martwić, czy farba skapnie ci na dywan albo zachlapiesz ścianę obok. Pracownie są do tego przystosowane i przygotowane, więc już bez stresu możesz skupić się na samym malowaniu.

Przy okazji, zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.